KAN Development кличе інвесторів повернутися з-за кордону, щоб прийняти квартири

Ігор Ніконов

Будівельна компанія KAN Development намагається якомога оперативніше добудовувати об'єкти і наполягає на якрайшвидшій передачі квартир замовникам, щоб зняти з себе тягар юридичної відповідальності за житло. 

Про це розповів засновник компанії Ігор Ніконов, передає СтройОбзор із посиланням на Інформатор. 

У якості прикладу Ігор Ніконов навів "прильоти" по об'єктам, що будувалися його компанією. 

"В нас були прильоти - і по ЖК "Файна Таун", і по БЦ "101 Tower", нині зруйнованій. Це життя. Ми будуємо швидше, намагаємося якомога швидше передати їх мешканцям, щоб не нести юридичну відповідальність за них. Це стимулює", - розповів він.

Забудовник додав, що БЦ "101 Tower", який до війни оцінювали у 100 млн доларів, зараз "нічого не коштує". Будинок було пошкоджено під час ракетної атаки РФ 10 жовтня 2022 року: вибуховою хвилею вибито частину вікон на фасаді, є проблеми з внутрішніми комунікаціями, а від перепаду тиску навіть погнулися двері ліфтів. Раніше Ігор Ніконов припускав, що відбудова коштуватиме близько 10 млн дол.

Що ж стосується житлової забудови. Зараз його компанія намагається зводити будинки та здавати їх в експлуатацію якомога швидше. Стимулом є ризик знищення чи суттєвого пошкодження майна російськими ракетами. За словами засновника KAN Development, йому вже доводилося стикатися з подібними випадками.

"В нас таке було: і з 400 квартир, які було пошкоджено, - 200 було передано людям, а 200 - ні. І от ці - наша відповідальність. Ми, безумовно, допомагали (тим клієнтам, що вже встигли стати власниками - Ред.), давали робітників по собівартості - але це вже відповідальність не наша. І зараз в нас є ситуація: ми будинок здали в експлуатацію, і кажемо хлопцям, давайте, приймайте квартири. А деякі з них за кордоном: "не можемо". Ми ж до них дуже наполегливо - приїжджайте. Тому, що ми розуміємо, - в будь-який момент може "прилетіти", і тоді це буде нашою відповідальністю", - розповів Ігор Ніконов.