«Київміськбуд» оголосив суму для відновлення діяльності

Василь Олійник

Холдингова компанія “Київміськбуд” завершила розрахунки коштів, необхідних для відновлення будівництва житлових комплексів, та передала детальний фінансовий звіт до Київської міської державної адміністрації (КМДА). Розрахована сума для повної стабілізації підприємства складає 4,8 мільярда гривень.

Розрахунок суми фінансових потреб

Протягом чотирьох місяців експерти “Київміськбуду” ретельно аналізували показники економічної діяльності та визначали необхідні інвестиції для повного відновлення роботи компанії. У рамках цих досліджень була врахована компенсація від держави на суму 2,28 млрд грн, яку планує надати уряд для завершення об'єктів “Укрбуду”. Таким чином, потреба в додаткових фінансових ресурсах складає 2,56 млрд грн, яку пропонується покрити шляхом докапіталізації від Київської міської ради.

Коментар президента компанії

За словами Голови правління – президента ПрАТ “ХК “Київміськбуд” Василя Олійника, прогнози щодо необхідної суми підкріплені економічними аналізами, наданими аудиторською компанією “Ernst & Young”. Базовий сценарій фінансового прогнозування показав потребу у $107 569 366, що відповідає 4 840 621 470 грн при закладеному курсі 45 грн за долар США, передбаченому у проекті державного бюджету на 2025 рік.

“Розрахунки Ernst & Young підтвердили нашу оцінку, і ми маємо чітке бачення, як саме ці кошти будуть розподілені. За базовим сценарієм, за винятком коштів від Кабміну, на стабілізацію компанії потрібно залучити додатково 2,56 млрд грн від Київради,” – підкреслив Василь Олійник.

Рішення Київради та перспектива розвитку

Постійна комісія Київради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності надала “Київміськбуду” доручення підготувати фінансовий план для стабілізації підприємства, оскільки припинення будівництва на більшості об’єктів компанії викликало занепокоєння серед інвесторів та місцевих жителів. Підтримка з боку міста може не лише допомогти відновити будівництво, але й забезпечити стабільне завершення житлових об’єктів, що сприятиме зростанню довіри до забудовника.

Цей крок є частиною комплексної стратегії компанії щодо повернення до стабільної роботи та виконання зобов’язань перед інвесторами.