SAGA Development втрапила у центр уваги через незавершені проєкти - ЗМІ

SAGA DEVELOPMENT КИЕВ

Компаній SAGA Development втрапила у центр уваги через незавершені проєкти.

Багато з клієнтів, які інвестували у їх ЖК, стверджують, що вже кілька років чекають на квадратні метри, які обіцяли ще у 2020-2022 рр, передає СтройОбзор із посиланням на КВ.

Скандал же розгорівся довкола того, що девелопер пообіцяв призупинити платежі за придбані квартири та відмінив штрафи і пені на термін дії воєнного стану. Проте відстрочка тривала недовго. Обурення серед вкладників викликав саме факт того, що їх "забули" офіційно сповістити про відновлення платежів

Тим часом, замість комунікування, SAGA почала вимагати від клієнтів оплатити всі пропущені платежі до кінця квітня. І вже з травня почала розраховувати розмір штарафів. На додачу не обгрунтовують в компанії і раптове здорожчання "квадратів" на понад 20%.

Така ситуація спонукала юриста та СЕО Monitor.Estate Володимира Копотя написати відкритий лист до компанії з вимогою вирішити проблему та зупинити неправомірне нарахування пені під час війни.

“До нас звернулося вже більше десятка ваших інвесторів з одним і тим же питанням. Усім інвесторам, в кого була розстрочка, прийшли дуже дивні повідомлення: “Шановні інвестори Назва ЖК, при повному погашенні заборгованості за договорами розтермінування до 30.04.2023, компанія бере на себе витрати, пов’язані з пенею... Менеджери в телефонному режимі повідомляють, що при несплаті до 30 квітня буде нарахована пеня... вимагати від людей грошей в той час, коли самі не виконуєте зобов’язань, м’яко кажучи, дико... Сподіваюсь на дорослу комунікацію та вирішення цього питання шляхом зупинення процесу незаконного вимагання сплати пені”, – йдеться у листі.

Також зауважується, що з інвесторів вимагали погасити одразу всю заборгованість у стислі строки, враховуючи, що жодної офіційної комунікації через погоджені канали з інвесторами здійснено не було, ігноруючи той факт, що на період дії воєнного стану, платники податку звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України.