Володимир Зубик: за перший місяць роботи ДІАМ продемонструвала свою ефективність

ГИАГ

Цього вівторка, 26 жовтня, представники влади, місцевого самоврядування, девелопери та інші стейкхолдери будівельної галузі зібрались у рамках 3.0 Building & Construction Forum для обговорення ключових подій 2021 року, що вплинули на ринок нерухомості. Серед них був й Володимир Зубик, президент Асоціації підприємств-будівельників «Інтергал-Буд», який став спікером заходу. У своєму виступі пан Зубик окреслив головні зміни та виклики для галузі, зокрема, дав оцінку діяльності новоствореного регуляторного органу – Державній інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ).

Попередниця ДІАМ – ДАБІ (Державна архітектурно-будівельної інспекція) була ліквідована рішенням Кабміну у вересні. Причиною стали численні скарги на діяльність органу та звинувачення у корупції її представників. Тож, на новостворену ДІАМ покладають значні надії. Чи виправдані вони – свою оцінку ситуації надав Володимир Зубик.

За його словами, останні 6 років діяльності ДАБІ можна порівняти із мороком. Безліч невиправданих вимог до девелоперів, заборон та інших обмежень, що переслідували корупційну мету, не давали змоги ринку та його учасникам працювати ефективно. Тому створення ДІАМ – головна подія року, переконаний пан Зубик.

Як зазначив президент Асоціації підприємств-будівельників «Інтергал-Буд», вже за перший місяць роботи органу помітні зміни на краще. «Ми бачимо прогрес та готові рухатись далі, у бік ефективної та прозорої співпраці», – наголосив експерт ринку.  Чого тільки вартують перші результати ДІАМу: вже видано 270 сертифікатів, а прийняття об'єктів в експлуатацію скоротилося з трьох місяців до трьох днів.

Окрім того, Володимир Зубик окреслив й інші питання, що потребують вирішення. Зокрема, ринок іпотечного кредитування, як додатковий важіль підсилення економіки та важливий чинник утримання громадян України від виїзду закордон. Наразі, як зазначив пан Зубик, близько 40% звернень щодо кредиту на житло, отримують відмови.

У своїй частині виступу пан Зубик висловив подяку та підтримку представникам законодавчої влади, які за останній час чимало зробили для розвитку будівельної галузі та викорінення корупційної складової. Його слова лунали на адресу Олени Шуляк, Заступника голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, яка також була учасницею обговорення.

Загалом 3.0 Building & Construction Forum став не просто масштабною подією, а експертним майданчиком, де всі зацікавлені сторони могли обмінятись думками та пропозиціями щодо покращення ринку нерухомості. Захід мав кілька панелей, присвячених різним темам: інвестиційному клімату, розвитку міста та громад, ідеям для розвитку галузі. Так у завершальній панелі виступила Анна Лаєвська, комерційна директорка «Інтергал-Буд», яка в рамках представлення кращих практик девелопменту розповіла про флагманський проєкт компанії – БФК INTRGAL CITY.