Активісти закликають забудовника відновити зруйновані пішохідні доріжки в Солом'янському парку

Активісти закликають забудовника відновити зруйновані пішохідні доріжки в Солом'янському парку

На місці, де раніше було асфальтне покриття, тепер розташовані сотні метрів перекопаних доріжок. Із початком осінніх дощів Солом'янський ландшафтний парк почав поступово руйнуватися, а надії на те, що забудовник візьметься за благоустрій парку, майже немає. Про це повідомили представники громадської організації "Збережемо Солом'янський парк".

В організації наголошують, що минуло вже два місяці з моменту закінчення робіт із перекладання ліній електропередач (ЛЕП), а в парку досі залишаються зруйновані пішохідні доріжки та розвалені спуски. Там, де було асфальтне покриття, зараз - лише розриті траншеї, що становлять небезпеку для відвідувачів парку.

Активісти ставлять питання щодо відповідальності забудовника: чи планує він відновлювати асфальтове покриття на всіх доріжках, які було пошкоджено протягом останніх шести місяців, і коли це нарешті відбудеться, враховуючи той факт, що сезон дощів вже розпочався. 

Історія проблеми

На початку року в парку вирубали частину дерев, пояснивши це необхідністю боротьби зі шкідниками. Проте невдовзі після цього на тій самій території почали прокладати лінії електропередач. Відповідальність за проведення робіт взяло на себе ТОВ «Міськбудальянс», яке стверджувало, що діяло на замовлення компанії ДТЕК «Київські електромережі».

Згідно з даними Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, генпідрядником будівництва на ділянці по вулиці Генерала Шаповала, 1-3 є ТОВ “Сігма-Білдінг”, а замовниками виступають ТОВ “Смарт-Девелопмент” та ТОВ “Міськбудальянс”.

За даними сервісу Opendatabot, кінцевим бенефіціаром та засновником ТОВ “Смарт-Девелопмент” є Олександр Олександрович Омельченко, син покійного ексмера Києва. Йому належить 50% статутного капіталу. Іншим бенефіціаром є родина загиблого тенісиста Станіслава Селюка: Владислава Селюк (25%), а також інші члени родини — Нікіта, Деніс та Олександр, які володіють рештою 25% часток у компанії.

Другий замовник проєкту, ТОВ “Міськбудальянс”, до 2021 року належав Максиму Половку, якого київські активісти пов'язують з ексспівголовою фракції “Блоку Леоніда Черновецького” у Київраді Денисом Комарницьким. Поточними кінцевими бенефіціарами “Міськбудальянсу” є Андрій Чихун (50%) та Роман Тарасюк. Андрія Чихуна пов'язують з тим же Комарницьким, а Романа Тарасюка — із львівським бізнесменом та політиком Ігорем Кривецьким, відомим під прізвиськом “Пупс”.

Ситуація з будівництвом

За дозвільною документацією, об'єктом будівництва є “будівництво будівель готельного, офісного та багатофункціонального призначення на вулиці Генерала Шаповала, 1-3 у Солом’янському районі”. Однак фактично, за даними тих самих документів, об'єкт зареєстровано за кодом ДКБС:1122.1, який передбачає багатоквартирну житлову забудову.

Згідно з інформацією на платформі bild.ua, на цій ділянці планують збудувати житловий комплекс CitiZen, що складатиметься з чотирьох будівель: 1-поверхової, 14-поверхової, 16-поверхової та 21-поверхової.

У липні 2024 року Господарський суд міста Києва визнав незаконним та скасував рішення про надання в оренду земельної ділянки ТОВ "Смарт-Девелопмент" по вулиці Генерала Шаповала, 1-3 біля Солом'янського парку та визнав договір оренди недійсним.

Реакція громадськості

Місцеві мешканці, громадські активісти та екологи висловлюють занепокоєння з приводу подальшої долі парку. Вони вимагають негайного відновлення пошкодженої інфраструктури парку та звертаються до місцевої влади з проханням взяти під контроль подальші роботи забудовника.