Експерт: в Києві немає Генерального плану

Анатолій Фролов

Попередній Генплан  Києва був розрахований до 2020 року, тому місто вже чотири роки живе і забудовується без нього.

Про це повідомив голова київського осередку Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (УТОПІК), архітектор Анатолій Фролов, передає СтройОбзор із посиланням на Каштан

«Генерального плану немає в Києві: він закінчився 2020 року. А це що значить? Значить, немає містобудівних умов  для забудовників. І коли мені кажуть, що це забудовники винні, це не так. Їм не дали умов: вони роблять ті умови, які захотіли. Вони прийшли, наїхали через суд, через людей, на тих же чиновників, заставили їх дати документи, і за цими документами вони будують», – сказав він.

За його словами, містобудівні умови мають розроблятися містом, але в Києві цього не робиться.

«Це повинен розробити головний архітектор міста, це повинні були зробити  департамент містобудування, охорони культурної спадщини, культури, багато різних структур, які є тут у нас у Києві, які повинні виконувати свої обов’язки. Але вони їх не виконують або не повністю виконують», – зазначає архітектор.

Генплан, дія якого завершилася чотири роки тому, був ухвалений аж у 2002 року, і з того часу місто не займалося ним системно, хоча деякі спроби в цьому напрямку робилися.

«Де б ми не збиралися, завжди у нас кажуть: «Іде війна, а ви тут збираєтесь, ви щось тут фантазуєте». І закривають всі ці справи. Наші чиновники нас не чують. Точніше, вони приїжджають до нас, приїжджають на наші наради, слухають, кивають головами  і їдуть. І все залишається, як було. Якщо б ми в 2023 році з літа почали, то у нас би десь на жовтень-грудень був новий Генеральний план», – розповів Анатолій Фролов.

За його словами, Українське товариство охорони пам’яток історії та культури навіть пропонувало київській владі зібрати спеціалістів з містобудування, яких зараз залишилося мало, і долучити їх до створення Генплану.