Київрада узгодила поділ ділянки на Оболоні, яку можуть забудувати
На сесії Київради 30 травня 2024 року депутати узгодили поділ ділянки на вулиці Лебединській, 6 на Оболоні.
Водночас Київрада судиться з компанією, на користь якої проголосували депутати, щодо користування землею столичною громадою, передає СтройОбзор.
Управління правового забезпечення попереджало, що голосування буде передчасним, поки немає рішення суду. Ба більше, на нерухомість на спірній ділянці претендують дві компанії. Судді ухвалили епічні рішення: нібито компанії є власниками різного майна на одній ділянці.
Проєкт рішення щодо поділу ділянки на користь компанії «Епіка-2017» з’явився на сайті Київради 8 квітня 2024 року. Інформації про те, що рішення вивчали на засіданнях комітетів немає, але є зауваження управління правового забезпечення. Юристи Київради вказали на те, що в Господарському суді Києва столична влада судиться з «Епіка-2017» та іншими компаніями щодо скасування їх права на нерухомість та знесення на 1 750,3 м кв. самочинного будівництва. Мова йде про нерухомість саме на вулиці Лебединській, 6. Рішення по справі ще не має, а найближче засідання призначено на 3 червня 2024 року.
Виходить, що своїм голосуванням депутати підставили під сумнів позицію своїх юристів. Цікаво, як на це відреагує суд.
Видання зазначає. що у грудні 1998 року трест «Київміськбуд-1» продав нерухомість на вулиці Лебединській, 6 площею 306,7 м кв. приватному підприємству «Ф.Ф.- СЕРВИС». У квітні 2017 року начебто ці квадратні метри передали фірмі «ЕПІКА-2017», а коли у вересні 2021 року укладали новий договір, то 306,7 м кв. якимось дивом перетворилися на 1 750,3 м кв.
Разом із цим, в паралельній реальності у жовтні 2008 року Укргазбанк дав тресту "Київміськбуд-1" 116,7 млн грн під виробничий комплекс на вулиці Лебединській, 6. Це назвали договором іпотеки, але чомусь не оформили заставну. Гроші трест не повернув, тому банк став вважати нерухомість своєю власністю. У 2020 році банк спробував продати це майно, але аукціон не відбувся, тому що не було заявок від учасників.
Згодом, у березні 2021 року Укргазбанк таки продав нерухомість, а новий власник передав її компанії «ЛЕБЕДИНСЬКЕ КОНСАЛТ» того ж року у серпні. Коли дві паралельні реальності зійшлися, то з’ясувалося, що на майно за однією адресою претендують дві компанії - «ЕПІКА-2017» та «ЛЕБЕДИНСЬКЕ КОНСАЛТ». Останнє подало до суду, де пояснило, що «жодних об`єктів нерухомого майна зареєстрованих на праві власності» за конкурентом нібито не існує.
З відповіді Комунального підприємства Київської міської ради «Київського міського бюро технічної інвентаризації вбачається, що за даними реєстрових книг...договір купівлі-продажу від 24.12.1998 на об`єкт нерухомого майна за адресою: м. Київ, вул. Лебединська, 6 в Бюро, - не реєструвався». Тобто те, з чого почався перепродаж могло бути фікцією.
Якщо перша угода могла бути сумнівна, то наступна – яку підписали у 2021 році та за якою 360,7 м кв. перетворилися на 1750,3 м кв., й поготів.
Проте у листопаді 2022 року суддя Господарського суду Олена Чинчин заявила, що «сторони є власниками різних об`єктів нерухомого майна, яке знаходиться за однією адресою». Та порадила представнику «ЛЕБЕДИНСЬКЕ КОНСАЛТ» звернутися до поліції, якщо там вважають, що хтось порушив закон. Марно адвокат нагадував висновки Верховного Суду, за якими реєстрація права власності на підставі фіктивних документів є підставою для скасування таких угод.