Київська влада вводить нові правила для захисту історичної спадщини
Міська влада спільно з громадськістю, експертами та представниками фахових асоціацій прагне сформувати чіткі правила щодо збереження цінної історичної забудови.
Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко під час круглого столу «Київ – тисячолітня сучасна європейська столиця. Синергія збереження історичного образу та вимоги сьогодення», передає СтройОбзор.
«Спільно з фаховими асоціаціями, представниками бізнесу, депутатським корпусом Київради, громадськістю обговорили, яким чином можемо зберегти цінну історичну забудову і дати місту розвиватись, попри воєнний стан та економічні труднощі, пов’язані з війною», – наголосила Ганна Старостенко.
Вона додала, що нинішнє законодавство не дає місцевій владі можливість ефективно захищати своє історичне надбання. Місто вимушено діяти у фактично відсутньому правовому полі щодо збереження цінної історичної забудови, що призводить до втрати важливих для столиці історичних об’єктів.
«Наразі в Україні вкрай недосконале пам’яткоохоронне законодавство. Місцевій владі бракує повноважень, аби здійснювати дієвий контроль за збереженням цінної історичної забудови. Місту також потрібні реальні важелі впливу на недоброчесних власників об’єктів культурної спадщини, котрі знищують чи доводять їх до руйнації», – зауважила Ганна Старостенко.
Заступниця голови КМДА нагадала, що міська влада долучилась до розробки законопроєктів (№№ 11458, 11459), які мають посилити відповідальність недоброчесних власників і подолати низку прогалин, що стоять на заваді збереженню історичних об’єктів.
«Аби кричущі випадки руйнування історичної забудови не повторювались, нам потрібні повноваження і чіткі правила, яких мають дотримуватися всі сторони. З цією метою ми системно працюємо з громадою, фаховими асоціаціями, власниками будівель і законотворцями», – підсумувала Ганна Старостенко.