Нацполіція розслідує розтрату коштів при реконструкції Дегтярівського шляхопроводу

Шляхопровід

Головне управління Національної поліції в Києві розслідує можливу масштабну розтрату бюджетних коштів при реконструкції столичного Дегтярівського шляхопроводу, за попередньою інформацією, шляхом завищення цін на матеріали та залучення підрядних компаній із фіктивними ознаками.

Йдеться про підрядника ТОВ “Ростдорстрой” – одну з найбільших українських компаній у галузі дорожнього будівництва, підконтрольну групі одеських бізнесменів, передає СтройОбзор із посиланням на КВ. 

За попередніми даними, з загального обсягу в 920 млн грн, виділених на реконструкцію, щонайменше 301,7 млн грн могли бути витрачені з порушеннями: ціни на бетон були завищені на 20%, а на арматурну сталь – на 33-42% порівняно з ринковими. Також з’ясувалося, що значна частина коштів переводилася на рахунки фірм із ознаками фіктивності, через які гроші згодом переводили в готівку.

У межах розслідування кримінального провадження слідчі перевіряють причетність посадових осіб КК “Київавтодор” до надання прямих вказівок підряднику щодо закупівель матеріалів у конкретних постачальників. Контракт із “Ростдорстроєм” на суму 920 млн грн був укладений без конкурсу ще 1 червня 2023 року, коли інших претендентів не знайшлося. Проте експертний звіт показав, що загальна вартість реконструкції може сягати 1,27 млрд грн, що значно перевищує виділені кошти. Це викликало додаткові запитання щодо прозорості угоди.

Під час слідства Нацполіція також виявила інші підозрілі аспекти угоди. Наприклад, асфальтобетон, який “Ростдорстрой” закуповував для об’єкта, виявився на 20% дорожчим порівняно з ринковими цінами в інших регіонах. Правоохоронці також звернули увагу на відстань від виробників до будівельного майданчика: логістичні витрати на доставку були мінімальними, але це не відобразилося на ціні матеріалів. Вартість арматурної сталі виявилася ще більш завищеною: замість 35,4–42,1 тис. грн за тонну, “Ростдорстрой” закуповував її для Київського об'єкта за ціною 63,4 тис. грн. У результаті ціна сталі для шляхопроводу була на 42% вищою, ніж у замовленні того ж підрядника для Миколаївської області.

Зважаючи на виявлені факти, Голосіївський районний суд Києва 17 жовтня 2024 року надав дозвіл правоохоронцям отримати доступ до документації ТОВ “Ростдорстрой”, яка зберігається в офісі компанії. Вказана документація, включаючи проектно-кошторисні матеріали, дефектні акти і акти виконаних робіт, має стати основним доказовим матеріалом у цій справі.