Повідомлено про нову підозру щодо розкрадання на будівництві Подільського моста

Подільский міст

Правоохоронці повідомили про підозру директору КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд  Києва” за фактом розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах під час здійснення будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро. 

Про це повідомили в прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

“У березні 2023 року між комунальним підприємством, генпідрядником та підрядною організацією були підписані чергові акти приймання виконаних будівельних робіт, що стосуються витрат на оренду та експлуатацію спеціальних машин та механізмів”, – йдеться в повідомленні.

У прокуратурі зазначають, що на підставі цих документів на рахунок однієї з підрядних організацій були перераховані кошти у сумі 181 млн гривень. 

“У той же час, висновком будівельно-технічної експертизи, встановлено завищення вартості оренди вказаної техніки на загальну суму 104 млн гривень”, – зауважили в прокуратурі.

Також, згідно з повідомленням, слідство встановило докази подальшого перерахування вказаних коштів на рахунки кількох підприємств з ознаками фіктивності під виглядом закупівлі взуття, господарських товарів, запчастин тощо. Перерахування були здійснені з метою обготівкування коштів для подальшого розподілу між фігурантами. 

У межах слідства було проведено 8 обшуків за місцями мешкання осіб, причетних до протиправної схеми. З метою забезпечення відшкодування завданих збитків на рахунки всіх підприємств, задіяних у протиправному механізмі, накладено арешти.

За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури Києва повідомлено про підозру директору КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” за фактом розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах під час здійснення будівництва Подільського мостового переходу через річку Дніпро у Києві (ч. 5 ст. 191 КК України).