Рух метро між станціями «Деміївська» та «Теремки» перекрито

Метро

Із міркувань безпеки та з урахуванням технічного стану тунелів рух поїздів на ділянці між станціями метро «Теремки» – «Деміївська» зупинено.

Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, передає СтройОбзор. 

Поїзди курсують між станціями «Героїв Дніпра» – «Либідська».

«Нам довелось прийняти це рішення, оскільки безпека пасажирів – у пріоритеті. Ми сподівались, що зможемо експлуатувати цю гілку підземки ще до кінця дня, проте обстеження показали, що це вкрай небезпечно. Ми в екстреному порядку налагоджуємо роботу наземного громадського транспорту. Там курсуватимуть два тимчасові маршрути – автобусний і тролейбусний, які мають полегшити доїзд на роботу з таких великих масивів до центру столиці», – сказав Микола Поворозник.

Він зазначив, що ситуацію спричинили багато сукупних факторів.

«Нагадаю, що ці перегінні тунелі між станціями споруджувалися у 2008-2010 роках у складних умовах: не в автоматичному, а майже ручному режимі. Тоді довелось розрити велику ділянку глибиною 8-10 метрів, яка наразі пропускає воду. Це зона річки Либідь, яка частково йде під поверхнею. Там, на жаль, є глина, що не дає воді спускатись вниз. Підтоплення тунелю – це складові однієї проблеми. Вода тисне на стінки тунелю, він деформується, тріскається і ще більше руйнується, пропускаючи воду. А коли йде потяг, цей процес ще більше прискорюється. Тому після фахового обстеження вирішено закривати рух у терміновому порядку», – повідомив Микола Поворозник.

Він також додав, що говорити про вартість ремонтних робіт зарано, оскільки ще триває експертне обстеження. Фахівці проаналізують, як провести роботи з мінімальними затратами і максимально ефективно.

Для зручності пасажирів від станції метро «Теремки» до станції «Либідська» організовано рух наземного транспорту, що дублює маршрути закритих станцій метро.