Підтоплення тунелів метро: правоохоронці проводять обшуки

Метро Київ

Правоохоронці проводять обшуки в КП «Київський метрополітен», Департаменті транспортної інфраструктури КМДА та проектній організації.

Як повідомили у прокуратурі Києва, зокрема проводиться ретельне дослідження обставин у кримінальному проваджені, розпочатому за фактом службової недбалості, у зв’язку з виникненням аварійної ситуації, що призвела до порушення герметичності, протікання води та потрапляння піску в тунель київського метрополітену на Оболонсько - Теремківській лінії метро, передає СтройОбзор.

12 грудня 2023 року за участі спеціалістів судово-експертної установи правоохоронці провели огляд перегінного тунелю між станціями метро «Деміївська» - «Либідська» КП «Київський метрополітен». За результатами огляду експертами здійснені відповідні обміри тріщин у тунельних спорудах та склепінь, тощо.

Також експертами констатовано необхідність детального аналізу проектної, будівельної, виконавчої та іншої документації та геодезії з лабораторними дослідженнями води та ґрунту.

13 грудня 2023 на підставі ухвал слідчих суддів правоохоронці проводять обшуки в офісних приміщеннях Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, КП «Київський метрополітен» та проектної організації, яка здійснювала проект вказаних перегінних тунелів, з метою вилучення документів щодо будівництва та експлуатації перегінних тунелів між станціями «Деміївська» та «Либідська» в поймі річки Либідь, для їх подальшого дослідження слідчими та експертами.

СтройОбзор нагадує, що фахівці метрополітену продовжують виконання першочергових протиаварійних заходів. Зокрема, посилення тунелю з середини із встановленням опорних металоконструкцій. Виконують необхідні дослідження, щоб терміново приступити до ремонту тунелю.