Скандал навколо ботсаду: хто планує забудовувати територію

У столиці нещодавно спалахнув скандал довкола однієї з улюблених локацій відпочинку киян – Національного ботанічного саду імені Гришка, заснованого ще в 1935 році на 130 гектарах землі.
Як повідомила Держаудитслужба, частину територій попри заборону передали під житлову забудову. Мер Кличко заявив, що міська влада зверталася до Національної академії наук (НАН), якій належить ботсад, з проханням передати його в управління міста, передає СтройОбзор із посиланням на СтопКор.
Державна аудиторська служба виявила порушення у фінансовій діяльності ботанічного саду під час перевірки виконання бюджетних програм НАН. Виявилося, що земельну ділянку ботанічного саду на Садово-Ботанічній, 1, включили до інвестиційного договору. За документом, планувалося будівництво житлових та нежитлових об’єктів, частина яких мала перейти у власність ботанічного саду.
Ця новина шокувала киян. Мер Кличко прокоментував ситуацію, заявивши, що столична влада зверталася до НАН з проханням передати ботанічний сад міському управлінню через незадовільне утримання території. Однак НАН відмовилася, і частина території була передана приватному забудовнику, що порушує закон, адже будівництво в природно-заповідному фонді заборонене.
Компанією, яка має проводити "реконструкцію", є відома KSM-Group Сергія Копистири, яка вже фігурувала у скандалах із несанкціонованим будівництвом на наукових ділянках НАН. Це підтвердив і голова президії НАН Анатолій Загородній, який визнав, що договір стосувався саме цієї фірми.
Незважаючи на спроби запевнити громадськість, що йдеться лише про капітальний ремонт та облаштування господарської зони, виникає питання: чи справді це так? Адже KSM-Group спеціалізується на житлових забудовах. Виглядає, що вже зовсім скоро в зеленому серці Києва можуть з’явитися нові висотки, які височітимуть над садами.
СтройОбзор нагадує, що на території ботсаду Гришка у Києві можуть побудувати будинки та офіси під виглядом реконструкції існуючих будівель.