Стартовав пілотний проєкт «Територія безбар’єрності»
В Києві стартує пілотний проєкт «Територія безбар'єрності», спрямований на підвищення доступності будинків та території біля будинків для ветеранів російсько-української війни, які втратили зір.
Про це повідомили в Київраді, передає СтройОбзор.
У рамках обговорення проєкту було проведено виїзні наради у трьох районах міста Києва за участі Уповноваженої Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Лесі Петрівської, депутатки Київської міської ради Олесі Зубрицької, консультанта з питань безбар'єрного середовища, ветеранів, які втратили зір, представників районних державних адміністрацій, керуючих районних компаній, благоустрою та КП ШЕУ.
Як зазначила Леся Петрівська, ініціатором проєкту «Територія безбар'єрності» є ветеран, директор БО «БФ «Побачимо перемогу» Владислав Єщенко, який втратив зір під час ліквідації боєприпасів на Донбасі.
«Проєкт «Територія безбар'єрності» має на меті створення безбар'єрних маршрутів, які з'єднують житлові будинки ветеранів з ключовими об'єктами інфраструктури, такими як зупинки громадського транспорту, магазини, аптеки тощо. Наразі у проєкті залучено п’ять ветеранів з втратою зору, які проживають у різних районах столиці, а саме Святошинському, Деснянському, Голосіївському та Дніпровському. Розпочато процес детального аналізу існуючих маршрутів. Розробляються дорожні плани дій щодо їх адаптації для незрячих. Надалі РДА спільно з балансоутримувачами та профільними департаментами будуть реалізувати напрацювання задля забезпеченням безпеки та безбар’єрності цих просторів. І цей проєкт не під одного ветерана, як це може здаватися на перший погляд, створення доступних маршрутів буде зручним для кожного мешканця кожного району», – наголосила Леся Петрівська.
Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю додала, що на приклад обрізку гілок дерев, які заважають безперешкодно пересуватись тротуаром, буде реалізовано оперативно, а складні інфраструктурні рішення потребуватимуть більше часу та додаткового фінансування.