Триває суд щодо незаконної забудови на землях оборони

Фортеця

У Києві триває судовий процес щодо скасування містобудівних умов і обмежень (МУО), виданих Київською міською державною адміністрацією компанії “Едельман” у грудні 2018 року.

Чиновники фактично дозволили будівництво офісно-житлового комплексу заввишки до 73 метрів на вул. Рибальська, 24/16, хоча пам’яткоохоронне законодавство обмежує забудову на цій території висотою до 27 метрів, передає СтройОбзор із посиланням на КВ.

Адвокат і правозахисник Олександр Дядюк подав позов у березні 2024 року з вимогою скасувати ці МУО через їх невідповідність законодавству.

Історія цього земельного конфлікту починається ще у 2004 році, коли Державне підприємство Міністерства оборони України “Київський госпрозрахунковий центральний експериментальний виробничий комбінат” продало майновий комплекс на Рибальській компанії “Дніпровський контракт”. За кілька років ці земельні ділянки через низку операцій потрапили до компанії “ЛВ-Холдинг”, яка змінила цільове призначення території — замість експлуатації оборонних будівель вона стала землею під забудову офісно-житлового комплексу.

З 2018 року територію контролює компанія “Голден Хілл”, яка передала її в оренду фірмі “Едельман”. Попри те, що земля належить до оборонних територій, Міністерство оборони тричі зверталося до суду з вимогою скасувати рішення про продаж цих ділянок, заявляючи, що вони залишаються у державній власності. Проте Господарський суд Києва у березні 2019 року, січні 2021 року та грудні 2021 року відмовив Міноборони у задоволенні позовів.

Крапку в цьому конфлікті має поставити Касаційний господарський суд, який 24 жовтня 2024 року розгляне справу. Цей процес викликає широкий резонанс, адже забудова у центрі Києва на оборонних територіях із порушенням висотних обмежень може створити небезпечний прецедент.