У Києві активізувалися шахраї, які видають себе за працівників «Київгазу»

У Києві активізувалися шахраї

Останнім часом у столиці почастішали випадки шахрайства, пов'язані з газовим обладнанням. Аферисти, представляючись працівниками «Київгазу», намагаються ошукати мешканців Києва, пропонуючи встановлення газових сигналізаторів за завищеними цінами, проводячи фіктивні перевірки та навіть вимагаючи гроші за неіснуючі борги.

Поширені схеми обману

За інформацією від «Київгазу», шахраї використовують кілька основних схем:

  1. Вимагання грошей за встановлення або заміну газових лічильників. Аферисти приходять до помешкань громадян і стверджують, що наявні лічильники несправні або не відповідають технічним вимогам, тому їх необхідно терміново замінити на нові, вартість яких вони значно завищують.

  2. Нав'язування непотрібних послуг з ремонту або заміни газового обладнання. Шахраї наполягають на терміновому ремонті чи заміні газових приладів, які, на їхню думку, можуть нести небезпеку.

  3. Продаж фіктивних страхових полісів на газове обладнання. Псевдопрацівники пропонують оформити «обов’язкову» страховку на газове обладнання, яка насправді не має жодної юридичної сили.

  4. Спроби потрапити до квартири під приводом перевірки газового обладнання. Псевдофахівці використовують цей привід для візуального огляду житла з метою крадіжки або подальших шахрайських дій.

Як розпізнати справжніх працівників «Київгазу»?

Щоб уникнути зустрічі з шахраями, «Київгаз» рекомендує звертати увагу на такі ознаки справжніх працівників компанії:

  • Форма з логотипом компанії. Офіційні працівники носять форму з корпоративною символікою, яку легко ідентифікувати.
  • Посвідчення з фотографією, ПІБ, посадою та підписом голови правління. Перевірте наявність актуального посвідчення, у якому вказано не лише ім'я та прізвище працівника, а й посаду та термін дії документу.
  • Службовий автомобіль з логотипом компанії. Якщо візит пов'язаний із плановими роботами, у більшості випадків працівники прибувають на службовому автомобілі з відповідним маркуванням.
  • Спеціальне обладнання та інструменти. Справжні газовики використовують сертифіковане обладнання з маркуванням «Київгазу».

Як захистити себе від шахраїв?

Дотримуйтесь наступних правил безпеки:

  • Перевіряйте інформацію про візит працівників газової служби за офіційними номерами «Київгазу». Перед тим як впустити до квартири працівника, зателефонуйте до контакт-центру компанії за номером (044) 495-04-04, (097) 495-11-04 або скористайтеся чат-ботом у Telegram чи Viber.
  • Не впускайте незнайомців без перевірки їхніх повноважень. Завжди просіть показати посвідчення та переконайтеся, що у працівника є всі необхідні документи для здійснення перевірки чи робіт.
  • Не передавайте гроші готівкою. Усі платежі за послуги «Київгазу» здійснюються лише через офіційні канали: банк, особистий кабінет або сайт компанії.
  • Негайно повідомляйте про підозрілих осіб. Якщо ви сумніваєтеся у правдивості слів відвідувачів, негайно телефонуйте до контакт-центру «Київгазу» або до поліції за номером 102.

Куди звертатися у разі підозри?

Якщо ви стали свідком підозрілих дій або у вас виникли сумніви щодо відвідувачів, звертайтеся до «Київгазу» через:

  • Контакт-центр: (044) 495-04-04, (097) 495-11-04.
  • Чат-боти у Telegram та Viber.
  • Офіційні сторінки у Facebook та Instagram (особисті повідомлення).
  • @KyivgazSupport у Telegram.

Статистика шахрайств

За даними «Київгазу», з початку року зафіксовано вже понад 200 звернень громадян щодо підозрілих візитів псевдогазівників. У 30% випадків шахраям вдалося ошукати киян, завдавши їм фінансових збитків на суму від 500 до 5000 гривень.

Представник «Київгазу» Олександр Петренко наголошує: «Ми закликаємо киян бути пильними та не соромитися перевіряти документи у осіб, які представляються нашими працівниками. Краще витратити кілька хвилин на дзвінок до контакт-центру, ніж стати жертвою шахраїв».

Пам'ятайте: Ваша пильність – запорука безпеки!

Збережіть цю інформацію та обов'язково поділіться нею з рідними та сусідами, особливо з людьми похилого віку, які часто стають основними жертвами шахраїв.