У столиці вдосконалюють механізм відшкодування вартості незалежних джерел енергії
Київська міська державна адміністрація опрацьовує зміни до Порядку часткового відшкодування вартості незалежних джерел електроенергії.
Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає СтройОбзор.
З боку будинкових громад є чіткий запит на диференційний підхід до встановлення граничної суми компенсації, враховуючи поверховість житлового будинку, кількість у ньому під’їздів, кількість інженерних систем, що потребують живлення. Саме тому муніципалітет зараз формує пропозиції до змін, після чого винесе їх на розгляд і затвердження Київради.
«У Києві є категорія житлових будинків, для яких відсутність електроенергії є дійсно критичною. Це будівлі з насосними групами, від яких залежить водопостачання та опалення, висотки, де перестають працювати ліфти тощо. Для вирішення цієї проблеми майже два роки тому ми запровадили Порядок часткового відшкодування вартості незалежних джерел енергії: бензинових, дизельних, газових генераторів, сонячних зарядних станцій, інверторів тощо. За цей час у Києві встановили понад 670 одиниць різного типу обладнання. Мешканцям відшкодовується 75% вартості обладнання, однак є гранична сума на одиницю обладнання. І зараз ми активно приймаємо заявки від мешканців, на основі яких бачимо необхідність дещо змінити підхід до граничної суми відшкодування. Різні за характеристиками будівлі потребують різної потужності та кількості обладнання і, відповідно, різні обсяги допомоги», – сказав Петро Пантелеєв.
За його словами, програму варто розвивати і залучати до участі якомога більше будинків, де є критична потреба в безперебійному живленні.
«Досить ефективне рішення – встановлення батареї з інверторами, які накопичують енергію та її обсяг дозволяє певний час забезпечувати роботу будинкових систем. Ми вже маємо сотні будинків, де проблему вдалось вирішити. Загалом встановлено понад 670 одиниць обладнання – генераторів, батарей, сонячних зарядних станцій тощо», – зазначив заступник голови КМДА.