Землі колишнього відділення нацистського Сирецького концтабору можуть віддати під забудову

Урочище

На засіданні Київради 4 липня мають голосувати продовження оренди земельних ділянок в урочищах Болгарське та Самбурки. На цій території під час фашистської окупації існувало відділення нацистського Сирецького концтабору, ще раніше, до російської більшовицької окупації, тут був монастирський цвинтар та лаврська економія. 

Про це йдеться у дописі історика, військовослужбовця, наукового співробітника Інституту історії України НАНУ Олександра Алфьорова, передає СтройОбзор із посиланням на КВ. 

Він зауважив, що на території Болгарського та частині урочища Самбурки у період 1942-1943 років існувало відділення нацистського Сирецького концтабору. Інформації про це відділення надзвичайно мало.

“…вдалось з’ясувати, що нацистами на цих землях було створене «підсобне господарство» Сирецького концтабору. У ньому постійно утримувалось близько 300 військовополонених та порушників закону окупаційної адміністрації. Зокрема на території Болгарського знаходились бараки для ув’язнених”, – повідомив Алфьоров.

Історик додав, що також ці дві ділянки мають вагоме історичне значення для Києва.

“Відомі вони за джерелами з 17 століття – тут до російської більшовицької окупації у ХХ столітті діяла лаврська економія та монастирський цвинтар. Поготів, хутір Болгарський отримав свою назву від ув’язненого тут голови болгарської церкви митрополита Йосипа Сокольського. Його у 1861 році викрали російські агенти з Константинополя і силою утримували до смерті у 1879 р. на цій території”, – розповів Алфьоров.

Він зауважив, що землі, які 4 липня депутати Київської міської ради  можуть віддати  під забудову, мають досліджуватись археологами та істориками і належати до державного фонду. 

“У найближчому майбутньому тут слід створити меморіальний комплекс, а не приховувати чорні сторінки нацистської та російської окупації. Одночасно в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів висловлюють думку про можливість розширення Національного природного парку “Голосіївський” за рахунок цих ділянок. І це буде державницька позиція яку слід підтримати”, – резюмував науковець.