Ігор Гуда розповів про особливості будівництва в умовах пандемії

Кпеатор-буд

Забезпечення безпеки людей на всіх рівнях, відкритість, вміння бути гнучким та стратегічне планування – такі умови успішного ведення будівельного бізнесу бачить сьогодні керівник компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда.

За його словами, найважливіше завдання для забудовників під час світової коронакризи – це зберегти темпи будівельних робіт. Але не тільки: разом з тим треба і системно доносити інформацію до покупців житла. На цьому він наголосив, виступаючи на дискусійній панелі «Посткарантинний девелопмент: чого очікувати ринку», організованій Конфедерацією будівельників України.

«На нашу думку, ні в якому разі, особливо в період COVID, не можна зупинятися. І так люди мають певний пригнічений настрій, обмежені в просторі і пересуванні. Треба показувати їм, що у девелопера все гаразд, що все будується. Що їхні вкладення будуть реалізовані в житлову нерухомість, будинок буде зданий вчасно і без відтермінувань. Але обов’язково для того, щоб це зробити, треба мати фінансову подушку. Ми завжди передбачаємо певні ризики, які можуть виникнути в той чи інший момент. Без фінансової подушки можуть впасти темпи будівництва, а це автоматично підірве довіру до забудовника», - розповів голова ради директорів компанії.

Ігор Гуда додав, що для збереження високих темпів робіт девелопер має бути готовим до різних сценаріїв подальшого розвитку подій. Зокрема, важливо прогнозувати подальшу можливість підрядників та партнерів виконувати свої функції та зобов’язання

Але будівельний бізнес і сам має бути гнучким, щоб швидко та без втрат адаптуватись до можливих змін в умовах роботи – в організаційних моментах, у маркетинговій політиці, в інструментах продажів тощо.

Водночас, керівник «Креатор-Буд» розкритикував тих девелоперів, які задля продовження будівництва занижують ціни замість того, аби переглянути поточні плани, чим ставлять під загрозу довгострокові перспективи свого розвитку.

«Треба реально оцінювати, скільки ми можемо залучити коштів у період COVID. Посилаючись на досвід, який був, наприклад, півроку тому, коли була перша хвиля пандемії. Ми бачимо, що багато забудовників демпінгують, якщо їм не вистачає коштів для залучення на будівництво. Але таким чином втрачається маржинальність , фактично втрачається прибутковість, і вийти на рівень, який був до цього, буде дуже важко», - додав Ігор Гуда

Розповідаючи про кейс «Креатор-Буд», його керівник зазначив, що виважений підхід навіть в непростих умовах дає результати. Так, поки деякі девелопери відкладають проекти, компанія під час карантину розпочинала будівництво нових ЖК та черг. Зокрема, в столиці було розпочато зведення ЖК Krauss Gallery та другої черги Creator City. А наразі готується до запуску ще один проект в Києві.