Alliance Novobud під час війни ввела в експлуатацію 60,5 тис. кв метрів житла

Alliance Novobud

Alliance Novobud відновив роботи на усіх своїх об’єктах 4 квітня 2022 року. У компанії були кошти на рахунках, накопичені до війни, тож вже наприкінці березня 2022, коли наступ на Київ і бої в області поруч з Києвом вщухали, в компанії зрозуміли, що зможуть відновити роботи, як тільки дозволить безпекова ситуація.

Про це розповіла CMO Alliance Novobud Ірина Міхальова, передає СтройОбзор із посиланням на Фокус.

Крім того, у компанії були запаси певних будівельних матеріалів та контакти надійних підрядників та постачальників, які також оперативно відновлювали свою роботу. Це дозволило забудовнику повернутись до будівництва об’єктів, не розраховуючи на шалений попит.

"Ми побачили, що найактивніше протягом першого року війни будували ті компанії, які мали фінансову спроможність реалізувати проєкти навіть без нових продажів, тобто, ті, що мали фінансові подушки, потрібні для ситуації, коли попит на ринку падає до мінімального рівня. У 2023 році у компаній вже з’явився фінансовий потік від нових угод, і окрім власних накопичень на темпи будівництва вже впливали й нові продажі", - розповіла Ірина Міхальова.

За її словами, найпершими відновили будівництво ті компанії, які мали об’єкти в економ- і комфорт-класі, і у яких не будувалася одночасно велика кількість будинків. Саме тут був сконцентрований попит та була можливість отримання додаткових угод, завдяки програмі "єОселя". Складніше було відновлювати будівництво тим, у кого величезна кількість об’єктів на балансі. Майже не відновилося будівництво в бізнес-класі, де попит був набагато слабшим. З точки зору попиту зараз це найскладніший сегмент. Попри все Alliance Novobud продовжує будувати два комплекси бізнес-класу в Києві — клубний будинок Illinsky House та житловий проєкт Montreal House.

Ірина Міхальова додала, що минулого року була сумна ситуація з відключеннями, але вона мінімально вплинула саме на роботу компанії. Встановили генератори на усіх майданчиках, щоб працювати з мінімальними втратами часу. В компанії придбали дуже потужний генератор для робіт на об’єкті в Montreal House і заявили про його передачу сервісній компанії після завершення будівництва, щоб він допомагав мешканцям Montreal House в разі відключень світла.

Всьго під час повномасштабного вторгнення компанія Alliance Novobud ввела в експлуатацію загалом 60,5 тис. кв м, а це 677 квартир.

"Тільки протягом 2023 року ми ввели в експлуатацію три будинки загальною площею понад 14 тис. квадратів. Дуже сподіваюсь, що наприкінці 2023 року або в січні 2024 року введемо в експлуатацію наш флагманський проєкт — клубний будинок бізнес-класу Illinsky House, це 21,7 тис. кв. м. Також ми плануємо у грудні 2023 року здати в експлуатацію четвертий, завершальний, будинок комплексу Madison Gardens у Броварах – це майже 17 тис. кв. м. Загалом найближчим часом плануємо здати понад 38 тисяч квадратних метрів. Ще кілька будинків плануємо ввести в експлуатацію в наступному році. Але, на жаль, така активність не у всіх компаніях. Нам би дуже хотілось, щоб більше забудовників активно працювали над зведенням нових будинків, адже це дуже впливає на рівень довіри, а чим він вищий, тим вищі продажі у всіх", - додала Ірина Міхальова.