Архітектурні бюро з Нідерландів представили проєкт комплексу NUVO на Жилянській

NUVO

8 грудня 2023 р. Архітектурні компанії MVRDV та Orange Architects презентували проєкт трьох корпусів NUVO – нового багатофункціонального комплексу в діловому центрі Києва. У 2024 році розпочнеться проєктування та підготовчі роботи на будівельному майданчику. Проєкти будівель включені до майстер-плану території, розробленого на замовлення Групи «Ковальська» та KDD Ukraine ще до початку повномасштабного вторгнення.

Квартал NUVO містить п’ять унікальних будівель, що об’єднують офісні, житлові та культурні простори. У центрі уваги оновленого плану – громадські місця. За задумом архітекторів, вони розміщуватимуться в просторах між будівлями, на самих будівлях та всередині них.

NUVO

Проєкт MVRDV охоплює два корпуси загальною площею понад 42 000 м2 офісних приміщень класу «A». Одна з будівель складається з 18 поверхів та має L-подібну форму, що огинає центральну площу. Вестибюль корпусу розширюється вгору на перші дев’ять поверхів, утворюючи просторий світлий атріум. Відлунням атріуму є каскадний зелений дах з відкритих терас. Менша будівля, 11-поверховий корпус, теж оточена терасами. Їх поєднують зовнішні сходи для зручності переміщення ними.

Обидві будівлі спроєктовані максимально адаптивними, що дозволить підлаштовувати приміщення до можливих змін функцій. Компактна та практична менша будівля буде зведена з  використанням збірних конструкцій. Так можна буде облаштувати офісні площі, готель, комерційні чи житлові приміщення. Водночас планування поверхів 18-поверхової будівлі дає більше варіантів використання площі для малих і великих орендарів. Такий підхід подовжить термін експлуатації будівель, що в довгостроковій перспективі підвищить стійкість комплексу.

NUVO

Корпус, спроєктований архітекторами Orange Architects, має площу у 36 000 м2 та відрізняється різноманіттям застосування площі. На нижніх рівнях передбачені гнучкі офісні приміщення, а також простір для комерційних і культурних об’єктів. На верхніх рівнях – готельна та житлова зона.

В основі будівлі – конструкція з балок, плит та колон, що дає максимальну гнучкість у пристосуванні площі під майбутні потреби резидентів. Дизайн сходових зон створює простір для спільних відкритих терас та розміщення сонячних панелей. По периметру будівлі –  широкі відкриті веранди, які дають необхідне затінення й прохолоду у квартирах влітку.

NUVO

«Проєкт NUVO розроблений відповідно до підходів сталого розвитку, таких як оптимальна орієнтація енергоефективних корпусів, системи захисту від сонця на фасадах, ефективні системи опалення й охолодження, гнучке планування поверхів. Ми будемо першим девелопером в Україні, який встановив такий високий стандарт будівництва», – зазначає виконавча директорка Групи «Ковальська» Ольга Пилипенко. – «Ми віримо в Україну, її відновлення та майбутнє в Європейському Союзі. Ми прагнемо принести сучасну європейську архітектуру в Україну, щоб кожен з нас мав змогу насолоджуватися цією естетикою. «Ковальська» інвестує в Україну, і ми бачимо великий потенціал країни. NUVO стане місцем для тих, хто приєднається до нас у відновленні, хто бачить можливості української економіки, так само як і ми».

NUVO

«Orange Architects працює в Україні з 2003 року. Проєкт NUVO розпочався ще до повномасштабного вторгнення рф. Він запалив нашу креативність, адже «Ковальська» мала амбітний запит щодо сталого розвитку й небанального використання матеріалів», – говорить Йероен Шіппер, партнер-засновник Orange Architects. – «Сьогодні ми бачимо NUVO показовим прикладом відбудови України – з адаптивними площами та спільними просторами, які зможуть задовольнити запит людей на стійкі будівлі».
«Ми пишаємося тим, що можемо зробити внесок у проєкт, який відіграватиме важливу роль у житті Києва», – каже партнер-засновник MVRDV Джейкоб ван Райс. – «Створюючи гнучкі адаптивні простори, ми розробили їх так, щоб вони могли легше реагувати на зміни потреб суспільства та допомагали зменшити невизначеність, спричинену війною. Будь-які працівники матимуть доступ до висококласних офісів, а громадські зони, зокрема озеленені дахи, дозволять налагодити нові зв'язки, відкриваючи перспективи й переваги Києва».

Комплекс NUVO спроєктований з урахуванням будівництва лінії швидкісного трамвая на Жилянській. Вся інфраструктура, що охоплюватиме п’ять будівель NUVO, буде відкритою для відвідувачів – це сприятиме розвитку його пішохідної зони. У фасадах будівель NUVO використають матеріали від «Ковальської», зокрема конструктивні елементи з інтегрованою вентиляцією та продукти зі вмістом сировини вторинного перероблення.