Від харківського IT-парку до київських недобудов: У "Строй Сіті" розповіли про нові проекти

Александр Конюхов

У 2022 році  "Строй Сіті Девелопмент Group" планує реалізувати перший власний проект у Києві. Одночасно компанія не збирається відмовлятися від масштабних планів у рідному місті. Про це в інтерв'ю АТН розповів директор компанії Олександр Конюхов.

Харків'яни увійшли в число забудовників, які повноцінно вийшли на столичний ринок. Проте до певного моменту це були "чужі" проекти – недобудовані житлові комплекси та бізнес-центр, що залишилися після кризової ситуації з "Укрбудом".

За словами Олександра Конюхова, "Строй Сіті Девелопмент Group" запросили взяти участь у конкурсі з 20 об'єктів. Багато з них не були рентабельними і лише на аудит і прорахунок фінансових ризиків пішло близько двох місяців. Після цього було підписано перші договори - спочатку щодо проекту "Голосіївська Долина", а потім щодо житлового комплексу "Crystal Residence". Нещодавно до цього списку увійшов третій об'єкт – бізнес-центр Level на Печерську.

"Достатньо складно було починати. Уявіть собі, рік майже будівельні майданчики були без нагляду, процвітало злодійство. Вони нагадували покинуті будинки. Не було ні людей, ні охорони, ні оснастки з опалубкою. Довелося починати все від початку", - розповідає директор "Строй Сіті Девелопмент".

З іншого боку, новачкові на будівельному ринку Києва довелося долати побоювання інвесторів. Людей необхідно було переконати в тому, що компанія є надійною. Тому роботи розпочали власним коштом одразу після підписання договору, а перші зовнішні інвестиції надійшли лише за півроку. Тепер же забудовник планує втілити свою стратегію.

"Найближчим часом ми заявляємо власний багатофункціональний проект, площею близько 60 тисяч квадратних метрів житла", - повідомив Олександр Конюхов.

Українські забудовники неодноразово заявляли про прагнення ревіталізувати ті чи інші об'єкти. Проте на практиці перетворення колишніх промзон на офісну та житлову забудову пов'язане з такою кількістю складнощів, що більшість компаній вважають за краще знести стару і звести повністю нову будівлю.

У Харкові одним з нечисленних винятків із цього правила став IT-парк "Мануфактура", побудований на території колишньої борошномельної фабрики XIX століття. "Строй Сіті Девелопмент" зумів частково зберегти і зовнішній вид, і "внутрішнє наповнення" історичних будівель.

"У "Мануфактурі" ядром тяжіння став сам млин, навколо якого виросли сучасні багатофункціональні будівлі. Ідею ревіталізації ми реалізуємо і на інших проектах – той самий "Урбан Сіті" це колишній велозавод, у Києві "Голосіївська Долина" будується на території колишнього АТП. І в наших планах є ще низка об'єктів, де втрачені їхні колишні функції, але можна вдихнути нове життя", - розповів директор "Строй Сіті Девелопмент" Олександр Конюхов.

Загалом у портфелі компанії зараз знаходяться 20 перспективних проектів по Харкову. До цього списку входять будівлі, де вже укладені договори. За словами голови "Строй Сіті Девелопмент", у найближчі півроку на мешканців міста чекають чотири нові об'єкти.

"Поки не можу говорити про конкретику, але можу назвати місця, де вони будуть. Це Полтавський Шлях, де буде висотна будівля, 25 поверхів. Цікаве та масштабне будівництво на Олексіївці, в дуже затишному та хорошому місці. Абсолютно новий концептуальний об'єкт для Харкова у центральній частині міста. І ще один об'єкт, який можна назвати занедбаним – ми хочемо туди зайти та вдихнути у нього нове життя. Наразі там йде юридичне узгодження", - повідомив Олександр Конюхов.

Що ж до столиці, то там, за словами представника компанії, будується три об'єкти і ще п'ять - перебувають на різних стадіях девелопменту.