Володимир Зубик взяв участь у брифінгу щодо негативних наслідків законопроєкту №5600

Интергал-Буд

8 липня на території пресцентру інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбувся брифінг на тему «Негативні наслідки нових податків на житло (законопроєкт №5600)». Учасники обговорили законопроєкт, внесений Урядом, щодо нововведень в оподаткуванні на житлову нерухомість. Організатором зустрічі виступила Конфедерація будівельників України.

Висловити свою думку щодо законопроєкту запросили представників найбільших девелоперів столичного регіону, серед яких й будівельна компанія «Інтергал-Буд» в особі президента  Асоціації підприємств-будівельників «Інтергал-Буд» Володимира Зубика.

У своєму виступі Володимир Зубик наголосив, що після прийняття законопроєкту №5600 ціни на житло в Україні піднімуться на 45%, а отже українцям буде вигідніше вкладати зароблені кошти в нерухомість інших країн, наприклад Словаччини, Болгарії чи Польщі. Це призведе до масової трудової міграції, збільшення демографічної кризи в Україні та бюджетного колапсу.

«10-12 мільйонів українців, які виїхали за кордон, що у них в пріоритеті придбати на зароблені гроші? Так, квартири. Тобто, будівельна галузь розв’язує серйозну демографічну проблему, яка є в Україні. Тому що у нас не шість працюючих на одного пенсіонера, як має бути, а півтора. У нас страшний дефіцит Пенсійного фонду, який покривається коштом платників податків. Але грошей не вистачає. Величезна кількість молодих людей виїжджає за кордон. І якщо квартири будуть дорожчати на 150 доларів за квадратний метр, то вони, очевидно, будуть залишатися в Словаччині, Болгарії. Купуватимуть квартири там, де вони коштуватимуть майже стільки ж як в Україні», — зазначив Володимир Зубик.

Окрім того, президент Асоціації підприємств-будівельників «Інтергал-Буд» назвав необґрунтованими претензії фіскальних органів щодо того, що будівельна галузь має менше податкове навантаження, ніж інші. За його словами, в Україні, на відміну від інших країн, на плечі забудовників лягає навантаження з реконструкції застарілих й будівництва нових інженерних мереж, під'їзних доріг, об'єктів соціальної інфраструктури тощо.

«Ми платимо податки. І крім, власне, будинків будуємо школи, дитсадки, дитячі та спортивні майданчики, сквери. Саджаємо дерева та ремонтуємо прилеглі зелені зони. І цього чомусь ніхто не враховує. Реконструкція ще радянської інфраструктури теж лежить на нас. Вода, газ, тепло, електроенергія, каналізація — ми капітально ремонтуємо або будуємо з нуля інженерні мережі й передаємо їх на баланс. Також питання землі, яку ми купуємо, — операції з землею не передбачають відшкодування ПДВ. Таким чином, 20% ПДВ, які передбачає законопроєкт, перетворяться на 45%. І все це ляже на плечі покупців», — зазначив Володимир Зубик.

Та попри все Володимир Зубик запевнив, що хоча прийняття законопроєкту й спровокує скорочення галузі, але компанія «Інтергал-Буд» виконає свої зобов'язання перед інвесторами: «Буде скорочення галузі та суміжних підприємств, виробників будматеріалів. Що стосується нас, то ми все добудуємо. У 2008 та 2013 роках, коли була криза, ми продемонстрували, що навіть там, де була продана одна квартира, дві-три, чого, звичайно, недостатньо, ми всі зобов'язання виконали. Побудували всі розпочаті об'єкти в п'яти містах. Однак в разі прийняття законопроєкту ми будемо змушені скорочувати свої плани з подальшої забудови».

Учасники брифінгу закликали авторів законопроєкту дослухатися до наведених аргументів та внести в документ зміни, які не дадуть спровокувати занепад будівельної галузі та економіки країни в цілому.

Переглянути запис брифінгу можна тут