З точки зору інвестицій у нерухомості немає альтернатив – Анна Лаєвска

Интергал-Буд

16-17 лютого у Києві пройшла масштабна виставка української та зарубіжної нерухомості United Property Expo, яка зібрала девелоперів, експертів ринку та інвесторів. Забудовники представляли свої проєкти, а покупці оцінювали перспективи купівлі квадратних метрів в Україні та поза її межами, знайомлячись зі стендами учасників та слухаючи експертні виступи.

У перший день заходу на конференції виступила Анна Лаєвська, комерційна директорка «Інтергал-Буд», яка розповіла про перспективи інвестування у нерухомість України. За її словами, з точки зору інвестицій альтернативи у нерухомості наразі немає.

Нерухомість приваблює і професійних інвесторів, і пересічне населення, яке прагне захистити свої гроші від інфляції та заробити на зростаючому ринку. «Інвестування в інші види бізнесу більш ризикове, а ринку цінних паперів в Україні як такого немає. Саме нерухомість дає можливість зберегти накопичені кошти і забезпечити зростання їх вартості», – зауважила комерційна директорка «Інтергал-Буд». 

Анна Лаєвська підкреслила перспективність українського ринку. «У нас серед європейський країн показник зношеності житлового фонду є катастрофічним. Це застаріле, аварійне, несучасне житло, яке за своїми параметрами не відповідає вимогам, ані мешканців, ані людей, які прагнуть інвестувати у квадратні метри». За її словами, прогнози щодо можливого перенасичення ринку чи кризи перевиробництва є безпідставними. Натомість потенційна ємність ринку є величезною.

Зазвичай на нерухомості заробляють або з перепродажу на етапі завершення будівництва, або з оренди. В обох випадках можлива дохідність в Україні дуже велика. За останній рік квадратні метри рекордно здорожчали. Зараз цінова динаміка дещо знизилась, однак навіть у 2022 році прогноз щодо здорожчання первинної нерухомості сягає 20-25% від поточних цін.

Прибутковість забезпечує і оренда нерухомості. «Дохідність на ринках країн Європи становить 5-7% річних, а в Україні цей показник один з найвищих у світі – 9-12% у валюті», – повідомила Анна Лаєвська. 

Компанія «Інтергал-Буд» представила на виставці власний стенд, де презентувала об’єкти, які зводить в столичному регіоні. Наразі це 12 житлових комплексів, 11 з який будуються безпосередньо у Києві, та 1 – у найближчому передмісті, на відстані 3 кілометрів від станції метро «Теремки».

Показово, що відвідувачі виставки найбільше цікавились саме українськими проєктами, як високодохідними з точки зору інвестування коштів у будівництво. А стенд «Інтергал-Буд» зібрав чиненайбільше гостей.