Забудовник розпочинає перенесення і убезпечення ЛЕП, яка нависає над Солом’янським ландшафтним парком

ЖК по вул. Генерала Шаповала

Компанія ТОВ «Міськбудальянс», яка веде будівництво поруч із Солом’янським ландшафтним парком ЖК по вул. Генерала Шаповала, профінансує перенесення високовольтної лінії електропередачі (ЛЕП), яка частково проходить територією зеленої зони. Фахівці вже розробили проєкт модернізації лінії, погодили його в ДТЕК та в інших дозвільних організаціях й отримали від КП «Київблагоустрій» контрольну картку на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення. Тож роботи вже розпочалися. 

«Спочатку ми демонтуємо старий асфальт, потім викопаємо траншею, закладемо туди спеціальні лотки в які буде закладено кабель, який енергетики перепідключать до мережі. Потім це усе акуратно засипеться, а весною буде повністю відновлено трав’яний покрив та асфальтне покриття. Загалом зробимо покриття у парку навіть краще ніж було», – зазначив представник забудовника.

Проєктом передбачено перенесення під землю понад 400 метрів високовольтних кабелів, що сьогодні надзвичайно актуально з безпекової точки зору і здоров’я людей, які мешкають поруч. 

«По-перше, мережі, які живлять електроенергією велику частину киян відтепер будуть заховані під землею і недоступні ворогу, який постійно намагається знищити наші інфраструктурні об'єкти й створити проблеми. По-друге, в місцях проходження ЛЕП і під ними, утворюється електромагнітне поле, яке може шкодити здоров’ю людей, що проживають поряд. Цей момент ми теж усуваємо», – продовжують у забудовника.

Робити планують виконувати поетапно. У забудовника кажуть, що місцеві мешканці незручностей не відчують – світло вимикатися не буде, асфальт у місці перекладання мереж відновлять, а після завершення робіт одну із опор буде демонтовано, що автоматично ще звільнить місце для озеленення району. Також закликають людей не хвилюватися – усі роботи виконуються з дозволу контролюючих органів і під контролем відповідних служб ДТЕКу.