Київщина запровадила багаторівневий контроль за будівництвом фортифікацій

Будівництво фортифікацій

Київська область запровадила багаторівневий контроль за будівництвом фортифікацій. 

Про це повідомив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко, передає СтройОбзор. 

В КОВА відбулося чергове засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність». За участі правоохоронців, представників громадських організацій, зокрема StateWatch, Центру дослідження фіскальної політики, Антикорупційного штабу, а також підрядників обговорили чутливі питання облаштування фортифікацій на Київщині. 

«Постійний багаторівневий контроль за будівництвом фортифікацій. Це те, що дає змогу мати надійно облаштовані рубежі та зберегти не одне життя. Основне! Що і де будувати визначили військові. Все будівництво під їхнім безпосереднім контролем. Враховуємо всі зауваження, оперативно коригуємо необхідну документацію. Бо саме військові розуміють, що потрібно для належного захисту кордонів. Все будуємо відповідно до завдань», – зазначив Руслан Кравченко. 

Під час засідання обговорили питання, які найбільше цікавлять громадськість.

Зокрема, умови відбору підрядників. Руслан Кравченко зазначив, що це по-перше – здатність належно виконати усі умови договору. По-друге – незаплямована репутація.

«Всі будівельні компанії пройшли ретельну перевірку правоохоронців. Отримали відповідні висновки. Тих, хто притягався до кримінальної відповідальності, не допускали до робіт. Окремо також перевіряли можливі зв’язки із росією», – додав він.

Наступний аспект – аналіз проєктно-кошторисної документації та фінансової звітності. Київська ОВА єдина в Україні, хто залучив до цього процесу одразу дві поважні інституції: Національний науковий центр «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» та Київський науково-дослідний інститут судових експертиз. Начальник КОВА наголосив, що фахівці КНДІСЕ здійснили детальну експертизу проєктно-кошторисної документації, надали звіти, здійснюють технічний нагляд за будівництвом, перевіряють фінансову звітність, проводять будівельно-технічну експертизу. Окрему та додаткову будівельно-технічну експертизу, додав він, також проводять фахівці Інституту Бокаріуса. 

«Після завершення будівництва – повна експертиза реалізації проєкту, в тому числі фінансова. І лише тоді підписується акт виконаних робіт», – зазначив Руслан Кравченко. 

Ще одне питання – ефективне використання коштів та запобігання завищенню цін

Руслан Кравченко підкреслив, що всі договори укладені за динамічними цінами. 

«Кожен підрядник попереджений, що акти за завищеними цінами не будуть закриті. Прецедент уже був. Але маніпулювати та зловживати не вдасться. На виході ціни не будуть перевищувати середньоринкові та будуть відповідати експертизі проектно-кошторисної документації. Тому за завищеними цінами ніхто не отримає гроші. Оцінка технагляду, ретельний аналіз фінансової документації, будівельно-технічна експертиза фахівців інститутів – лише потім підписується акт та оплачуються рахунки», – наголосив він. 

Також порушувалося питання щодо виправлення виявлених під час будівництва недоліків. Для цього здійснюється постійна багаторівнева перевірка всього етапу будівництва. Спеціальна робоча група за участі військових, замовників, правоохоронців майже щодня безпосередньо на обʼєкті.

«Фактично Київська ОВА – перша серед обласних адміністрацій, хто створив унікальну багаторівневу систему контролю за облаштуванням фортифікацій. Хтось скаже: занадто бюрократично та складно. Але що більше запобіжників – то менше потім запитань у громадськості, менше приводів маніпулювати, більше аргументів для обґрунтування кожного рішення. Ми запровадили новий формат комплексної перевірки. Бо за всім цим життя кожного українця, кожного військового, врешті решт доля всієї країни», – наголосив Руслан Кравченко.