Столичні дороги стануть доступнішими: плани та реалізація
Київ продовжує крокувати до безбар’єрного середовища, адаптуючи міську інфраструктуру для потреб усіх мешканців, зокрема осіб з інвалідністю, батьків із дитячими візочками та людей похилого віку. Цього року "Київавтодор" реалізовує комплекс заходів для створення інклюзивних доріг і переходів у столиці. Загалом планується облаштувати 20 безбар'єрних підходів до соціально важливих об’єктів та впровадити ще низку змін на інших вулицях міста. Про це повідомляє пресслужба КМДА.
Як зазначив генеральний директор "Київавтодору" Олександр Федоренко, роботи з облаштування вже завершено на восьми об’єктах, ще на чотирьох — тривають. Серед них особлива увага приділяється створенню інклюзивних перехресть, що сприятимуть зручнішому пересуванню для всіх учасників дорожнього руху.
Інклюзивні перехрестя: нові локації та функціонал
Зокрема, планується облаштування безбар'єрних перехресть на перетині вулиць Старобориспільської та Миколи Хвильового, на проспекті Валерія Лобановського з вулицями Володимира Брожка та Деміївською, а також на перетині вулиць Вадима Гетьмана та Олекси Тихого. Тут будуть створені наземні пішохідні переходи, які дублюватимуть надземні та підземні, роблячи перехід вулиці зручнішим і безпечнішим для людей з обмеженою мобільністю.
Перші результати у створенні безбар’єрного середовища
Протягом 2023 року вже 10 об’єктів у Києві стали повністю безбар’єрними. Зокрема, на 224 пішохідних переходах понизили бортовий камінь, що робить переходи зручнішими для пересування на візках або з дитячими колясками. Також було побудовано та відремонтовано 18 пандусів, а на тротуарах укладено понад 43 тисячі кв. м покриття з безфаскового ФЕМу, яке забезпечує рівну поверхню без виступів.
Що ще заплановано на цей рік?
В рамках поточних ремонтів столичних доріг до кінця року заплановано понизити бортовий камінь та облаштувати тактильну навігацію на 260 пішохідних переходах. Це дозволить людям з порушенням зору легше орієнтуватися на вулицях. Станом на сьогодні роботи виконано вже на 191 об’єкті.
Чому це важливо?
Інклюзивність міського середовища — один з ключових напрямів розвитку Києва. Забезпечення безбар’єрного доступу до соціально важливих об’єктів сприяє інтеграції всіх груп населення в суспільне життя, покращує комфорт і безпеку пересування містом. Такі ініціативи сприяють створенню міста, дружнього для всіх мешканців і гостей, незалежно від їхніх фізичних можливостей.