Тунелі метро у Києві перевірятиме фірма з сумнівною репутацією
Роботи з позапланового обстеження тунелів КП "Київський метрополітен" очікуваною вартістю у понад 13 млн грн виконуватиме сумнівна компанія з крихітним капіталом.
Компанію зареєстровано у селі Буки Житомирської області, і за деякими ознаками це - підставна компанія, головною функцією якої є не допустити до тендера справжніх учасників чи скомпроментувати закупівлі взагалі, передає СтройОбзор із посиланням на Інформатор.
На тендері, що оголосили ще 10 квітня, перемогло ТОВ "Архбудзем". При цьому, за очікуваної вартості у 13,1 млн грн, встановленої самим КП "Київський метрополітен", ця компанія запропонувала зробити обстеження лише за 3,4 млн грн. Втричі менша сума може мати декілька пояснень - або її співробітники готові працювати майже задарма, або йдеться про хитромудру схему, що має на меті не допустити завершення тендеру. Наразі процедури зупинені, а сама закупівля "зависла" на етапі кваліфікації переможця.
Згідно з дось на сайті Мінюсту України, ТОВ "Архбудзем" зареєстровано у селі Буки Житомирської області, на вул. Лесі Українки. Поряд зареєстровано ще кілька бізнесів - зокрема, Ново-Руднянський кар'єр, що навряд чи можна назвати збігом обставин. "Архбудзем" брав участь у 8 закупівлях: дві з них стосувалися метро (обстеження, і обидві на однаковій стадії), ще одна від КП "Міські дороги" у Одесі, далі АТ "Полтаваобленерго" на невелику суму, центр гуманітарного розмінування ДСНС також на дріб'язкове обстеження нежитилової будівлі. З серйозних проєктів - обстеження техстану будівель на Південноукраїнській АЕС, у якому також перемогло ТОВ "Архбудзем" (ціна питання - 710 тис грн), аналогічні роботи для лікарні на Львівщині (725 тис), і ще на чверть мільйони - роботи для ДП "Український держцентр радіочастот".
Капітал ТОВ складає лише 1 тис грн. А згідно з фінзвітністю, викладеній на платформі Opendatabot, приблизно стільки ж склав і "чистий" прибуток "Архбудзему" за увесь 2023 рік - лише 1100 грн. Дохід при цьому був дещо вищим, "цілих" 14,7 тис грн. Невеликі суми можна вважати першим "дзвоником" про небезпеку.
Також про сумнівність компанії може свідчити той факт, що її було використано, ймовірно, з технологічною метою. Згадки про "Архбудзем" лишилися на платформі ProZorro у документі про закупівлю послуг з проєктування, які замовляло ТОВ "Оператор ГТС України" (а це - буквально, "вища ліга" для будь-яких учасників тендерів). Закупівлю оголосили 24 листопада 2023-го, сам конкурс провели напочатку грудня. А компанія "Архбудзем" намагалася скасувати його результати - як підставу, зазначили "невідповідність законодавству" тендерної документації замовника, нібито, та містила дискримінуючі вимоги (скаргу було скасовано).
Також цікавою є особа директора ТОВ. Ним, відповідно до реєстрів, є Дмитро Дехтяренко. Згідно з даними ресурсу "ЧЕСНО", 2020-го він невдачно балотувався до Тетерівської сільради від партії Слуга народу. А деякі Telegram-пабліки стверджують, що раніше він працював у сфері "охорона праці" у Тернополі, а також підзаробляв водієм "Бла-бла-кару".
Новини на цю тему
- Триває ремонт тунелю між станціями метро «Деміївська» та «Либідська»
- Рух між Деміївською і Либідською запустять на початку осені
- КМДА: роботи на аварійній ділянці метро тривають у надзвичайно складних умовах
- Кличко: до кінця літа ділянка метро між «Деміївською» та «Либідською» повинна повністю працювати