Олена Шуляк: Після війни в Україні розпочнеться комплексна реконструкція застарілого житла

Олена Шуляк

Після перемоги в Україні розпочнеться комплексна реконструкція кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду.

Про це повідомила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, передає СтройОбзор. 

Відповідний законопроєкт № 6458 Верховна Рада України ухвалила у першому читанні.  Реконструкція проводитиметься двома способами: з обов’язковим відселенням власників або без відселення. Також передбачається відселення з багатоквартирного будинку, визнаного непридатним до проживання.

Власнику житла під час реалізації проектів виконання програм комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) або надається рівноціне житло або грошова компенсація.

«Знесення багатоквартиних будинків, що експлуатуються, із подальшим будівництвом нових допускається виключно у разі, якщо застосувати інші способи реконструкції неможливо. Із інвестором (забудовником) та органом місцевого самоврядування укладається договір про комсплексну реконструкцію», – додала Олена Шуляк.
 
Найбільше повноважень матимуть сільські, селищні та міські ради та їхні виконавчі органи.

«Після перемоги в Україні розпочнеться процес відбудови та відновлення громад. Ми подбали про комплексну реконструкцію застарілого житлового фонду, який наразі через вичерпаний експлуатаційний ресурс є проблемним і некомфортним для життя», – наголосила Олена Шуляк.
 
Реконструкції підлягатимуть не тільки багатоквартирні будинки, а й об’єкти соціально-транспортної інфраструктури, розташовані в межах кварталу, що підлягає реконструкції.