У серпні почнуть розглядати заявки на компенсацію за зруйноване житло

Зруйноване житло

З 15 серпня в Україні має розпочатися розгляд заяв на компенсацію за знищене житла.

Про це повідомила голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк, передає СтройОбзор.

Уряд затвердив постанову про Порядок надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, і з серпня місцеві комісії почнуть розглядати заяви власників знищеного житла.

Подати заяву за знищені об’єкти нерухомого майна можна в електронній формі через Дію починаючи з 15 липня 2023 року. 

"Цей крок — друга черга державної програми єВідновлення. Наразі компенсацію отримують власники пошкодженого житла, отримуючи кошти на його ремонт. Нині уряд дав старт другій черзі програми, за якої власники знищеного житла отримають грошові кошти для фінансування будівництва
будинку садибного типу, садового або дачного будинку або житлові сертифікати на придбання нового помешкання", - розповіла Олена Шуляк. 

Сертифікат можна буде обміняти на квадратні метри в будь-якому населеному пункті. Людина сама обирає, де вона хоче мати свою домівку. Це може бути квартира, чи приватний будинок. Також можна обрати помешкання на первинному чи вторинному ринку нерухомості, або ж інвестувати в будівництво нової квартири.

СтройОбзор нагадує, що із Фонду ліквідації наслідків збройної агресії виділено 4,4 млрд грн на компенсації за пошкоджене житло (програма «ЄВідновлення»).