Програма “єОселя” запрацювала в житлових об’єктах на етапі будівництва

єОселя

В житлових об’єктах на етапі будівництва запрацювала програма “єОселя”.

Про це СтройОбзору повідомив Президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

За його словами, це стало можливим завдяки плідній співпраці КБУ, Укрфінжитла, банків та девелоперів. На даний час уже укладено угоду на суму 2,2 млн грн терміном на 20 років за відсотковою ставкою 3%. Перший внесок склав 28% вартості квартири (понад 863 тис. грн), а щомісячні виплати за кредитом орієнтовно складуть 14,7 тис. грн. Площа придбаної за програмою “єОселя” квартири становить 87,6 м², що розташована у 2-й черзі ЖК Family&Friends будівельної компанії GEOS (заплановане введення в експлуатацію житлового комплексу - I квартал 2024 року). Іпотечну угоду уклав партнер програми “єОселя” ГЛОБУС БАНК.

Лев Парцхаладзе повідомив, що учасницею програми “єОселя” стала 36-річна доцентка Київського технічного університету України “КПІ ім. Ігоря Сікорського”. До початку ворожої агресії вона разом з чоловіком та 11-річним сином мешкали у м. Ірпінь. Але внаслідок бойових дій її квартира була вщент зруйнована. Наразі вона з родиною тимчасово проживають у с. Софіївська Борщагівка.

Акредитовані під “єОселю” об’єкти первинного ринку знаходяться в стані активного будівництва (стадія готовності від 40% до 80%) з обов’язковим дотриманням запланованих термінів завершення будівельних робіт. Більшість потенційних позичальників (а це понад 60%) цікавлять одно- та двокімнатні квартири площею від 40 м² до 70 м² в новобудовах Києва, Львова, Івано-Франківська, Одеси, Луцька та низці інших українських міст.

Президент КБУ вважає, що в умовах містобудівної реформи, спрямованої на подолання корупції, встановлення повністю прозорих умов ведення бізнесу та підвищення захисту покупців-інвесторів житла, прихід “єОселі” на первинний ринок є знаковою подією. 

“Державна іпотека в об’єктах на етапі зведення свідчить про важливість побудови нового первинного ринку за світовими принципами, а також про високий рівень відповідальності девелоперів перед своїми клієнтами, що дуже важливо в умовах війни. Ця знакова подія - результат кропіткої роботи та взаємодії органів влади, професійних спільнот і комерційних банків”, - наголосив Лев Парцхаладзе.  

СтройОбзор нагадує, що реалізація програми “єОселя” для придбання житла на первинному ринку потребуватиме щонайменше 20-25 млрд. грн. Саме такий обсяг коштів може задовольнити накопичений кредитний попит з початку дії програми пільгової іпотеки на квартири від забудовників.