Василь Олійник відповів про стан справ у Київміськбуд
Василь Олійник керує «Київміськбудом» вже майже пів року. Він очолив компанію, яка зупинила роботи на будівельних майданчиках і мала низьку ліквідність. За рахунок чого живе компанія і в яких житлових комплексах веде роботи зараз?
Після скандального звільнення у груді 2023 року президента «Київміськбуду» Ігоря Кушніра, компанію очолив Василь Олійник, 63. Він – виходець із Stolitsa Group.
«Мій життєвий шлях пов'язаний з будівництвом, досвід у мене живий, прикладний», – каже Олійник. Він пройшов всі «щаблі» будівельника: від робітника у бригаді до гендиректора підрядної компанії. Це прослідковувалось і в розмові: Олійник може з деталями розповідати про будівництво.
Тисячі українців очікують від нього відновлення будівництва десятків будинків колись найбільшого забудовника Києва. Від простою на майданчиках страждають 27 000 інвесторів «Київміськбуду» та «Укрбуду». Зараз у компанії 24 будівельні адреси, де розміщені житлові комплекси. Сукупно це 122 черги – окремі будинки чи секції у будинках.
2022-2023 роки були для компанії збитковими: -54,89 млн грн і -111,65 млн грн відповідно. Натомість перший квартал 2024-го холдинг завершив із плюсовим результатом: 86,7 млн грн прибутку. Як йому це вдалось?
У своєму першому інтервʼю новий очільник «Київмісьбуду» Василь Олійник розповідає, чому очолив компанію, незважаючи на її важкий стан, чи готовий залучати інші компанії для добудови комплексів, та чому співпраця з програмою єОселя – поки не варіант для «Київмісьбуду».
Як стати президентом «Київміськбуду»
У грудні 2023 року тодішній керівник «Київміськбуду» Ігор Кушнір написав заяву про звільнення, на початку лютого 2024-го вас призначили на його місце. Від кого отримали пропозицію очолити компанію? З ким були співбесіди?
У грудні я отримав два-три дзвінки від наглядової ради компанії, на переговорному етапі зустрівся з мером міста. На перших зустрічах пропонували обдумати. Я досить швидко вирішив, що готовий очолити «Київміськбуд».
«Київміськбуд» для будівельників – як вища ліга у спорті. Це була потужна, унікальна структура, взірець для будівельної галузі. Тому мав бажання спробувати.
Весь процес тривав до двох місяців. 24 січня мене затвердили віцепрезидентом, ввели в склад правління. 8 лютого – оголосили про призначення на сесії міськради, а 9-го – я очолив «Київміськбуд».
Ці два тижні – від віцепрезидента і члена правління до президента компанії – технічні моменти?
Так. Це період ознайомлення, вичитки базових документів і плавний перехід до керівного крісла.
Чи спілкувались із попередником – Кушніром?
У нас було дуже сухе спілкування. Вперше ми зустрілися в КМДА, коли він вже написав заяву. Потім кілька разів у «Київміськбуді». Він передав мені інформацію, таблиці. Ми не заглиблювалися у деталі – що, як? Мені не була цікава його діяльність.
Ви отримали компанію в дуже складному становищі: зупинка будівництва, брак коштів. Виглядає не дуже перспективним місцем для роботи.
Я пам'ятаю період від 2000 до 2008 року, коли стрімко зростав будівельний ринок України. Криза 2008-го охолодила багатьох. Спад виробництва, відсутність коштів і супутні проблеми – я це проходив.
Ситуацію у «Київміськбуді» я до кінця не знав, розумів лише суть проблеми. Вона схожа з тим, що було у 2008-му. Зустрічі з інвесторами, які не отримали квадратні метри, у мене були у 2008-2010 роках. Робота над програмами виходу, пошук коштів – я це розумів.
Масштаб, розмір цифр, касові розриви «Київміськбуду» я збагнув тут, коли почав ознайомлюватися з документами.
Втрата довіри і репутації компанії вже була до мого приходу. Моє завдання – поновити це в майбутній діяльності.
Новини на цю тему
- Микитась звинувачує Кличка у зриві переговорів з інвесторам
- Місто підпише меморандум з інвесторами для добудови ЖК «Укрбуду» та «Київміськбуду»
- Повідомлено про підозру ФК "Житло-Капітал" - кредитору "Укрбуду" - у привласненні нерухомості "Київміськбуду"
- «Київміськбуд» просить 2,28 мільярди для відновлення компанії
- Київраду проситимуть звернутися до Уряду задля допомоги Київміськбуд
- Василь Олійник з нагоди 69-річчя Київміськбуд: Ми переживемо період негараздів, у нас амбітні плани
- Київміськбуд розглядає шість варіантів дофінансування для виходу з кризи
- Проєкти "Київміськбуда" почнуть розморожувати
- Ігор Кушнір йде з посади голови Київміськбуду