«Київміськбуд» просить 2,28 мільярди для відновлення компанії

Київміськбуд

Банки не поспішають давати «Київміськбуду» нові кредити, чи збільшувати старі, тому що забудовнику немає що їм запропонувати. Більшість майна компанії закладена у банках.

Єдиний вихід, щоб забудовник не збанкрутував – це збільшення статутного капіталу «Київміськбуду» шляхом випуску нових акцій, щоб залучити кошти, передає СтройОбзор із посиланням на Інформатор. 

Це має принести забудовнику 2,28 млрд грн, які дорівнюють боргам компанії через недобудови «Укрбуду». І це вигідніше для основного акціонера – Київради, тому що банкрутство буде коштувати дорожче. Депутати столичної ради сподіваються, що уряд теж допоможе. Про це йшлося на черговому засіданні комісії Київради з порятунку забудовника, яке відбулося 15 травня 2024 року. Процес збільшення розміру статутного капіталу шляхом емісії акцій через додаткові внески акціонерів вже запущено. Київміськбуд обрав оцінювача, який визначить вартість цінних паперів забудовника.

Вперше у роботі комісії взяли участь представники міністерства оборони як землекористувачі ділянок по вулиці Бориспільська, 30-А, 40, на яких зводять житлові будинки колишнього «Укрбуд». Міноборони також очікує на свої площі, які мають бути розподілені військовим. 

Виявилося, що у січні 2022 року Київміськбуд ввів у експлуатацію 1 будинок, проте Міноборони не отримало обіцяних 69 квартир для військових, які були передбачені угодою. Це пояснювали тим, що нібито немає коштів на оздоблення цих помешкань. 

Депутати Київради під час засідання комісії прийняла рішення про необхідність докапіталізації товариства для того, щоб закінчити будівництво 120 об’єктів.

У Київміськбуді та Київраді сподіваються, що «держава теж підключиться до пошуку механізмів вирішення проблемних питань». Тому що саме через рішення уряду забудовник отримав у «спадщину» недобудови «Укрбуду». Свою роль у цьому зіграла обіцянка президента Володимира Зеленського, що всі інвестори отримують своє житло.

У березні 2024 року на засіданні комісії представники «Київміськбуду» думали над тим, де взяти гроші, щоб добудувати житло. Так з’явилися ймовірні джерела фінансування, окрім емісії акцій: 

  • продаж квартир комунальному підприємству «Фінансовій компанії «Житлоінвест» під програму оренди з викупом (планують залучити близько 500 млн грн);
  • стягнення дебіторської заборгованості (205 млн грн),
  • залучення кредиту від одного з державних банків,
  • продаж місту садочків, наявних на балансі підприємства. Їх будували до повномасштабної війни, тому зараз потрібно ще збудувати укриття (планують залучити з продажу 200-300 млн грн),
  • пряма державна підтримка.

«Київміськбуд» подав заявки до "Сенс банку" та "Укргазбанку", щоб отримати не менше мільярда гривень кредиту. Проте на останньому засіданні забудовник не зміг похвалитися успішними перемовинами щодо нових позик.

СтройОбзор нагадує, що у «Київміськбуді» підготовлено проєкт поетапного плану збільшення статутного капіталу компанії та представлено його на засіданні Комісії у КМДА.