Анна Лаєвська увійшла до переліку кращих топменеджерів України

АННА ЛАЄВСЬКА

Видання «Фокус» зібрало понад три десятки кращих українських керівників воєнного часу у новому рейтингу топменеджерів. До переліку увійшли представники різних сфер, від енергетичної до агро. В категорії нерухомість однією з кращих визнана Анна Лаєвська, член наглядової ради, комерційна директорка компанії «Інтергал-Буд».  

Як зазначає видання, після початку повномасштабної війни більшість будівельних компаній поставили реалізацію своїх проєктів на паузу, проте вже з другої половини 2022 року чимало компаній повернулися до роботи. Час показав, що вітчизняні забудовники досить успішно протидіють кризі на ринку нерухомості, яку спричинила війна. До того ж попит на нові квадратні метри зростає, тож ціни у великих містах країни вже майже відновилися — подекуди досягли довоєнного рівня. Аналітики вважають український ринок найбільш недооціненим ринком Європи та прогнозують сплеск попиту після закінчення війни, зокрема, з боку міжнародних інвесторів. 

З цією тезою згодна й Анна Лаєвська. «Попри все ринок демонструє позитивну динаміку. І це важливо не лише для сектору будівництва, а й для економіки країни в цілому. Вплив галузі важко переоцінити. Це і робочі місця, і податкові надходження, і насичення грошима суміжних сфер», — пояснює комерційна директорка «Інтергал-Буд».

Рейтинг кращих топменеджерів формувався у декілька етапів. На першому — були визначені найбільш значні для української економіки ринки. Автори розділили їх на 11 секторів: аграрний, фінансовий, промисловість, енергетика і нафтогаз, IT, ритейл, харчопром, нерухомість, фармацевтика, авторинок і телеком.

На другому етапі підготовки рейтингу «Фокус» опитав біля 30 галузевих експертів, аналітиків та учасників ринків. Респонденти аналізували складений виданням лонг-лист з претендентами і виставляли їм бали (за шкалою від 0 до 10) за такими параметрами: популярність (публічність), досягнення на посаді, репутація особи, впливовість (у розрізі галузі та експертного середовища). Звичайно, експерти у процесі оцінювання враховували і репутацію самої компанії, яку очолює учасник, а також відомі КСО-проєкти, спрямовані на допомогу цивільному населенню і військовим під час повномасштабної війни. Після заповнення рейтингових анкет бали по кожному учаснику підсумовувалися, а потім виводився середній бал по кожному претенденту.