Ігор Кушнір: Реєстрація прав на нерухомість, що будується, зробить продаж квартир на первинці більш безпечним

Ігор Кушнір

В Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва запустили сервіс, у якому можна подавати документи для реєстрації речових прав на нерухомість, яка ще знаходиться у процесі будівництва. Такий крок дозволить уникнути подвійних продажів квартир та потенційно збільшить довіру українців до первинного ринку нерухомості. Таку думку висловив Голова правління — президент “Київміськбуду” Ігор Кушнір.

“Днями Мінвідновлення заявило про створення онлайн сервісу, у якому можна подавати документи для реєстрації речових прав на нерухомість, яка ще знаходиться у процесі будівництва. Тобто квартира по факту ще не збудована, але її покупець уже матиме документи на неї”, – зазначив Ігор Кушнір.

За його словами, відсутність такого е-сервісу з можливістю реєстрації права на нерухомість, що будується, створювала недобросовісним забудовникам “шпарини” для подвійного продажу житла.

“Раніше, якщо хтось мав непорядні наміри, то одну й ту саму квартиру могли продавати по кілька разів. А тепер покупець вже зможе убезпечити себе від цього. Що зробить продаж квартир безпечнішим та потенційно збільшить довіру українців до первинного ринку нерухомості”, – вважає Ігор Кушнір.

Нагадаємо, минулого тижня Уряд України ухвалив порядок розширення механізму гарантування речових прав на майбутню нерухомість.