Ірина Міхальова стала спікеркою дискусійної панелі на Українському Будівельному Конгресі

Alliance Novobud

Про близько сто укладених угод за програмою «єОселя», з моменту старту восени 2022 року, розповіла в рамках дискусійної панелі на Українському Будівельному Конгресі Ірина Міхальова, CMO Alliance Novobud. Також спікерка заявила, що лідером з оформлених угод є Sky Bank, на другому місці «Ощадбанк», далі «ПриватБанк» та «Укргазбанк». Нещодавно першу угоду уклали з «Укрексімбанком».

«Перший кредит за програмою був укладений з Ощадбанком ще 30 грудня 2022 року, що дуже надихнуло як покупців, так і продавців. Станом на сьогодні частка угод за програмою «єОселя» у структурі наших продажів становить 30-50%, залежно від місяця. В середньому 30% угод укладається на житло, що будується, а 70% на готове. Але варто зазначити, що частка угод на житло в процесі будівництва поступово зростає» — додала Ірина Міхальова.

15 травня 2024 року у КВЦ «Парковий» стартував Український Будівельний Конгрес, організований медіа групою DMNTR. В рамках першого дня заходу відбулася дискусійна панель на тему «Державні програми, інструменти щодо розв’язання житлового питання», на яку запросили представників девелоперів, банківських установ та державних органів. Головною темою для розмови обрали програму доступного кредитування житла «єОселя».

Щодо перспективи переходу програми «єОселя» лише на продаж первинної нерухомості пані Ірина зауважила: «Ми як девелопер, який активно будує, проєктує та планує нові проєкти, за те, щоб за програмою «єОселя» продавалося лише те житло, що будується. Готового житла як у нас, так і в інших гравців ринку стає все менше, тому майбутнє за тими проєктами, які наразі зводяться, чи стартуватимуть незабаром. Єдиною проблемою може стати мінімальний відсоток готовності проєктів для проходження акредитації в банках-партнерах, але, як ми тут почули, наразі готуються рішення щодо запровадження мінімального порогу у 30% готовності і це вселяє оптимізм»

І наостанок спікерка поділилася з присутніми поточною ситуацією щодо продажів: «Не єОселею єдиною сьогодні живуть продажі девелоперів, хоча, повторюсь, частка цих угод досить велика. Щоб забезпечити надійне фінансування будівництва, по-перше, залучаємо власні кошти, по-друге, пропонуємо покупцям вигідні умови розтермінування від забудовника без дорожчання, що також має гарний попит, по-третє, створюємо спецпрограми з іншими учасниками ринку, наприклад, з рієлторськими компаніями тощо»