«Ковальська» купує флот і планує видобувати до 1 млн тонн річкового піску на рік

Ковальская

Група «Ковальська» придбала низку компаній та обладнання для розвитку власного видобутку річкового піску на Дніпрі (Київська область) та Десні (Чернігівська область).

Як повідомили СтройОбзору у компанії, у периметр угоди ввійшли кар’єри з видобутку піску річкового з відповідними ліцензіями, устаткування та річковий флот, зокрема самохідні й несамохідні баржі, буксири штовхачі, плавкрани, обладнання для підводної розробки ґрунтів та завантаження на плавзасоби.  

Новий актив потужністю до 1 млн тонн / рік на 100% задовольнить виробничі потреби заводів «Ковальської» в річковому піску. Загальні запаси родовищ річкового піску Групи оцінюються у 200 млн тонн.  Власний флот і видобуток посилять позиції компанії як повноцінного гравця на ринку продажу річкового та кар’єрного піску.   

«Пісок є базовим будматеріалом для відбудови України – доріг, виготовлення бетону, залізобетонних конструкцій, сумішей. Своєю чергою річковий пісок – це стратегічна сировина для Групи «Ковальська». Ми забезпечимо належну якість за стандартами Групи та станемо діяльним, прозорим, передбачуваним продавцем. Також ми знижуємо залежність від зовнішніх постачань і пов’язані з цим операційні та репутаційні ризики», – прокоментував генеральний директор Групи «Ковальська» Сергій Пилипенко. 

Станом на липень 2023 року Група «Ковальська» має родовища з видобутку піску, пісковиків та вапняків у Львівській області, родовища гранітів у Житомирській області та родовища руслових пісків на річках Дніпро й Десна в Київській та Чернігівській областях відповідно.