Підсумки діяльності City One Development за 2022 рік

City One Development

Інвестиційно-девелоперська компанія City One Development підбила підсумки своєї діяльності за рік. Далі коротко про результати роботи команди компанії за 12 місяців та висновки по ринку первинної нерухомості Києва.

2022 рік видався найважчим за всі роки незалежної України. Незважаючи на складні виклики, City One Development продовжує працювати та будувати задля підтримки економіки країни та заради прискорення Перемоги Україні над агресором.

Від початку війни компанія City One Development спільно з благодійним фондом Валерія Кодецького «УНІТА» системно допомагає постраждалим та звільненим громадам, лікарням, ЗСУ та силам тероборони. Виділено понад 30 млн гривень та передано більш ніж 480 тонн гуманітарної допомоги для найбільш постраждалих громад. 5 млн гривень перераховано на потреби ЗСУ. Нацгвардії передано 40 радіостанцій загальною вартістю 6 тис. доларів, 7 позашляховиків для військових, 2 великовантажні автівки для тероборони, а військовим підрозділам — 776 бронежилетів. Спільно з партнерами компанія облаштувала 8 блок-постів у Києві та області. Також було виготовлено 200 одиниць металевих протитанкових «їжаків» і передано 30 тонн щебеню. Для столичного військового шпиталю City One Development та УНІТА придбали та доставили надсучасне медичне обладнання на суму 10 млн гривень.

У перший місяць повномасштабного вторгнення ситуація для компанії була надскладною: 20% чоловічого складу компанії вступили до лав ЗСУ. Але завдяки злагодженій роботі команди, вже з початку травня на всіх об’єктах компанії були відновлені будівельні роботи.

Попри військові дії у 2022 році компанія продовжує будівництво всіх заявлених раніше комплексних проєктів у столиці та виконує зобов’язання перед своїми інвесторами.

Введено в експлуатацію 4-ту чергу комплексу комфорт-класу «Святобор Park Resort»: 12-ти поверховий будинок, 169 квартир загальною площею 11 217,90 кв.м., власний підземний паркінг на 199 паркомісць площею 1 176,40 кв.м та 489,6 кв.м нежитлових приміщень комерційного призначення. Будинку та паркінгу вже присвоєно поштову адресу.

Триває будівництво:

– 7 черги житлового кварталу бізнес-класу «Новопечерські Липки». На завершальній стадії будівництва 4 будинки висотністю 20-24 поверхи. Загальна площа будівель складає 75 222,56 кв.м., з яких житлова – 51 833,66 кв.м. , комерційна – 1395,36 кв.м., підземний паркінг на 464 м/місця.

– 8 черги кварталу, що має загальну площу будинків 101 700 кв.м, підземного паркінгу – 18 925 кв.м , комерційні приміщення для бізнесу – 11 800 кв.м.

Аналітики компанії виділили основні тенденції на столичному ринку первинної нерухомості у році, що минає:

  • За 2022 рік гривня здешевіла на 37%: курс долара виріс з 27 до 37 грн/дол по курсу НБУ.

  • Середня ціна на первинному ринку житла в Києві на кінець 2022 в доларах складає $2045/кв.м, що на 4% більше ніж на кінець минулого року. Середня ціна по Києву у гривні – майже 75 тис.грн/кв.м, зростання з початку року у гривні склало 40%, більше ніж подорожчання валюти.

  • Найбільше зростання ціни відбулося у преміальному класі +8%. Усі інші класи (економ, комфорт, бізнес) в середньому подорожчали на 1-3%.

  • Структура пропозиції по класам житла залишилась подібною до минулорічної. Клас комфорт (доля 45%) продовжує зростати за рахунок економ-класу (доля 10%). Долі бізнес-класу (36%) і преміум-класу (9%) залишаються стабільними.

  • На ринку новобудов квартири на кінець 2022 року продаються у 157 ЖК. Для порівняння: на початку року, до війни, продажі на первинному ринку були активні в 192 ЖК. Обсяг пропозицій скоротився на 20%.

  • В Києві відновили продажі 80% ЖК, що були на первинному ринку до війни. Є декілька об’єктів, які призупинили будівництво – це переважно ті проєкти, що були проблемними й до війни.

  • В цьому році у столиці забудовники майже не почали будівництво абсолютно нових проєктів, проте розпочали будівництво і продаж нових черг у вже існуючих великих ЖК.