Елайнери для зубів. Коли та як їх застосовують

Элайгеры в люмидент

В Ортодонтичному вирівнюванні зубів потребує велика кількість людей. Не бажаючи використовувати систему брекетів, багато хто віддає перевагу прозорим капам для зубів.

Дізнатися докладніше про Елайнери в ЛюміДент клініці можна просто зайшовши на сайт, де провідні фахівці діляться вичерпною інформацією щодо цього способу виправлення прикусу.
Елайнери відносяться до новітніх технологій у галузі естетичної стоматології. Непомітні зовні та ефективні по дії конструкції відрізняються комфортним носінням – вони прості у догляді та безболісно допомагають зробити корекцію певних дефектів щелепи.

Элайгеры

Показання для застосування елайнерів


До переваг прозорих конструкцій для зубів відносять непомітність пристрою в роті, відсутність шепелявості через носіння, неможливість травмування тканин ясен та короткі терміни виправлення прикусу. Встановлювати елайнери на зуби рекомендують за необхідності незначної корекції дефектів. У разі яскраво виражених недоліків ортодонти рекомендують використовувати системи брекетів.


До показань лікування елайнерами відносяться:

  • порушення прикусу без значного викривлення лицьового овалу; діагностована скупченість зубів;
  •  наявність видимих проміжків, що псують посмішку;
  • неправильний напрямок зубів і необхідність їх невеликого зміщення; зіпсований прикус через перенесений вивих щелепи.

Вирівнювання зубних рядів може бути потрібним для подальшої установки імплантів. Стоматологи Люмідент рекомендують подбати про красу посмішки заздалегідь – і зробити підготовче лікування з корекцією форми зубів.

До протипоказань відносяться запальні процеси та захворювання – карієс, пародонтоз, пародонтит, зубний камінь. Перешкодити встановленню елайнерів можуть зуби мудрості, що знаходяться на стадії прорізування. Уповільнити лікування та розташувати правильно прозорі капи у ротовій порожнині здатні вісімки, які стандартно видаляють при виготовленні брекет-систем.


Вирівнювання зубів за допомогою елайнерів


Сьогодні виготовлення елайнерів здійснюється із застосуванням двох видів матеріалів – бюджетного силікону та більш практичного поліуретану. Перед відправкою форми на тривимірний друк стоматолог здійснює огляд та санацію ротової порожнини, знімає зліпок і передає його в лабораторію. Віртуальний план подальшого процесу вирівнювання визначається за допомогою спеціальної програми, що дозволяє виготовити 3D-модель заготовки, точно вирахувати кількість кап та час їх носіння.
За готовністю елайнерів пацієнта запрошують на початок курсу, який стандартно включає зміну від 10 до 17 апаратів.

Стандартний курс включає етапи:

  •  перша примірка виробу – форми носять протягом двох тижнів по 20 годин на добу;
  • заміна кап – проводиться через два тижні з попереднім оглядом щелепи та коригуванням часу носіння;
  • фіксація результатів – здійснюється через півроку, може супроводжуватися проведенням сепарації, щоб уникнути травмування зубів один одним; закріплення результату проводиться після зміни 12-15 елайнерів.

Під час останнього відвідування пацієнтом лікування не закінчується – фахівці клініки Люмідент встановлюють незнімні конструкції, які називаються ретейнерами. Вони забезпечують збереження отриманого результату, їх носіння протягом кількох років закріплює виправлений прикус.
Виправлення дефектів зубних рядів за допомогою елайнерів вимагає від пацієнта особливого догляду за капами. Протягом носіння конструкцій їх знімають перед їжею та гігієнічними процедурами, періодично чистять м'якою щіткою з пастою, відмовляються від ополіскувача для зубів та жувальної гумки.