Два десятки сімей придбали квартири в ЖК від «Інтергал-Буд» за програмою «Доступна іпотека 7%»

Интергал-Буд

З початку 2021 року в Україні запрацювала програма «Доступна іпотека» під 7% річних. За цей період було продано 20 квартир в 7 житлових комплексах компанії «Інтергал-Буд» за пільговими умовами кредитування.

Найбільшим попитом у покупців користувалися квартири в ЖК «Озерний гай Гатне» в зеленій приміській зоні столиці та в ЖК «Причал 8», який розташований в Дарницькому районі Києва.

 «Доступна іпотека 7%» - довгоочікувана ініціатива держави, яка дозволяє придбати власне житло по компенсаційній процентній ставці 7% замість базової, а різницю покриває Фонд розвитку підприємництва. На поточний рік у Фонді передбачено 2 млрд грн, що теоретично дає можливість купити квартири 5 тисячам громадян України. Однак на практиці реалізація програми має слабку динаміку.

Причини малої кількості виданих кредитів криються в жорстких вимогах до позичальників, об'єктами кредитування, а також в неготовності банків виконувати всі умови програми. «Потенційні покупці стикаються з обмеженнями по вартості і площі квартири, а також побоюються відсутності гарантії збереження пільгової ставки на весь період дії кредитного договору. Та й самі банки мають завищені вимоги до позичальників, відмовляються кредитувати при першому внеску 15% (реально необхідний мінімальний внесок найчастіше становить від 30%)», - пояснила ситуацію, що склалася Анна Лаєвська, комерційний директор компанії« Інтергал-Буд».

Ще на етапі обговорення державної програми доступної іпотеки девелопер «Інтергал-Буд» активно виступав за її впровадження, оскільки це і додаткові можливості для розвитку будівельної галузі, і реальний шанс для тисяч українців реалізувати своє право на покупку нового, якісного, сучасного житла вже сьогодні.