Законопроєкт про захист прав інвесторів буде стимулювати розвиток іпотечного кредитування

Интергал-Буд

Прийнятий парламентом в першому читанні законопроєкт «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» (№5091) буде стимулювати розвиток іпотечного кредитування, повідомив керівник юридичного департаменту компанії «Інтергал-Буд» Віталій Салій. 

На думку пана Салія, реєстрація речових прав на квартири в процесі будівництва, яка передбачена законопроєктом, відкриває можливість використовувати їх в якості застави, а це означає, що зростуть обсяги видачі іпотечних кредитів.

Експерт нагадав, що законопроєкт №5091 спрямований на захист прав споживача, який з інвестора будівельного об'єкта перетворюється в гарантованого покупця.

«Безумовно, це позитивне нововведення. Воно знизить ризики при покупці первинної нерухомості та надасть державний захист прав покупця у разі недобудови або неузгоджених з ним змін проєктної документації об'єкта», — повідомив керівник юридичного департаменту компанії «Інтергал-Буд».

Водночас, на його думку, зміни правил гри на будівельному ринку, прописані в законопроєкті, можуть нести й певні негативні наслідки для покупців.

«У першу чергу мова йде про потенційне здорожчання квартир. Оскільки компанії-забудовники будуть змушені включати в ціну квадратного метра вартість державної реєстрації, що викличе підвищення цін на ринку. А поліпшення умов для іпотечного кредитування призведе до зростання кількості таких угод, що, природно, також спричинить зростання вартості нерухомості», —- вважає Віталій Салій. 

Зауважимо, що компанія «Інтергал-Буд» вже давно співпрацює з декількома банками-партнерами, які надають можливість придбати квартири у житлових комплексах девелопера за вигідними умовами: з процентною ставкою від 5% та першим внеском від 30%. Також забудовник пропонує зручну програму розстрочки без переплат та здорожчання вартості квадратних метрів. В такому разі покупець має можливість виплати до 5 років у національній валюті з першим внеском від 30%.