Ірина Міхальова про ефективний маркетинг під час війни на Всеукраїнському будівельному саміті

Ірина Міхальова

Девелопер Alliance Novobud розпочав лютий з участі CMO Ірини Міхальової у Всеукраїнському будівельному саміті. Виступ пані Ірини на тему «Ефективний маркетинг, що приносить продажі під час війни» став одним з найочікуваніших. Спікерка поділилася з присутніми реальним досвідом девелопера, який активно будує та продає практично з самого початку повномасштабного вторгнення, на прикладах та цифрах показала, як на збут впливають різні маркетингові інструменти.

Досвід роботи девелопера, який будує в столиці та області під час двох років повномасштабного вторгнення, дозволяє зробити наступні висновки:  

  • Лідогенеруючим майданчиком все частіше стають соціальні мережі, зокрема Facebook. Потенційні покупці залюбки заповнюють заявки саме у фейсбучних рекламних кампаніях. Пошуковий сервіс Google поступово здає свої позиції. Ефективність профільних маркетплейсів також знижується.
  • Рекламні ролики на радіо знову працюють. Рекомендація спікерки: «Не ігноруйте цей канал комунікацій, адже він дає дуже гарну впізнаваність бренду й впевненість потенційному покупцю в тому, що якщо девелопер вийшов з рекламою на радіо, а це недешево, значить він реально будує й має, що запропонувати».
  • Щодо конвертації лідів в угоди, то тут показники 2023 року дещо нижчі, ніж очікувалися. До 15% цільових лідів перетворюються в угоди. Основна причина «зриву» угоди: потенційний покупець не знайшов в запропонованому асортименті те, що шукав. Серед найбажаніших лотів одно- та двокімнатні квартири в максимально готових будинках.
  • Серед основних чинників попиту у 2023 році державна програма «єОселя». В окремі місяці до 40% від усіх продажів на деяких броварських комплексах Alliance Novobud продавалися саме за цією програмою. Також потенційні покупці цікавляться розтермінуванням від забудовника без дорожчання.
  • Комунікація, що базується на відкритості та довірі — найкращий спосіб отримати лояльних та емпатичних клієнтів. Регулярна динаміка будівництва, світлини та відео з будівельних майданчиків, швидка реакція на коментарі та запитання, тематичні заходи для інвесторів та мешканців — ваш ключ до успіху!

Один з головних прогнозів на 2024 рік — значний дефіцит готового житла й саме одно- та двокімнатних квартир у якісних комплексах комфорт- та бізнес-класу. Старти проєктів наразі практично відсутні, плюс повернувся спекулятивний попит саме на готові квартири, тож наступний рік має стати роком стартів, щоб у 2025-му ми мали пропозицію на ринку.