Близько 70% нових депозитів громадяни відкривають у гривні, - експертка

Фото

Станом на початок жовтня 2022 року близько 70% нових депозитних вкладів громадяни відкривають у національній валюті.

Про це СтройОбзор повідомила Тетяна Путінцева, Голова Правління Акціонерного Товариства «Комерційний Індустріальний Банк» (COMINBANK).

Спираючись на дані аналітиків АТ “КІБ” (COMINBANK), експертка розповіла, що у вересні порівняно з серпнем спостерігалося незначне збільшення попиту (в межах 5%) на гривневі вклади. При цьому близько 75% клієнтів розміщують депозити на строк від 6 міс. і більше із середньою сумою вкладу 120 тис. грн.

За її словами, з часу впровадження можливості купівлі доларів за подальшого їх розміщення на депозит за курсом, що в середньому на 10% нижчий, ніж в обмінних пунктах, тотальної доларизації в депозитних угодах не відбулося. Головна причина - низькі відсоткові ставки за такими вкладами, що не перевищують 0,1%.

“Клієнти, як і раніше, відкривають переважно гривневі вклади під 17-18% річних, а найбільша ставка нині знаходиться на позначці 18,25%. В той же час при купівлі доларів із подальшим їх розміщенням на депозитах відсоткові ставки досить невисокі”, - сказала вона.

За її прогнозом, до кінця року в комерційних банках очікується суттєве зростання нових депозитних вкладів. Так, у період із жовтня по грудень порівняно з вереснем включно кількість нових гривневих депозитів може зрости на 10-12%, а вклади в іноземній валюті зростуть у межах 10%.
“Під час війни громадяни почуваються значно спокійніше, коли левову частку заощаджень розміщено на депозитах, адже гроші мають «працювати» і давати гарантований додатковий дохід у вигляді відсотків за вкладом. Найвища ділова активність зазвичай припадає на IV квартал кожного року. Крім того, оптимістичні прогнози зростання депозитних вкладів основані на успіхах Збройних Сил України у поступовому звільненні наших територій. Саме психологічна стійкість і наочна впевненість у майбутній перемозі значно впливають на плани громадян зберігати кошти саме в комерційних банках”, - підсумувала Тетяна Путінцева.