Допомога у кілька кліків. Консультація архітектора

Артем Прощенко

Герой нашого інтерв'ю – архітектор Артем Прощенко, ініціатор та керівник проекту Vidnovymo.online(Відновимо.онлан).

Сюди звертаються за допомогою люди, чиї будинки постраждали в ході воєнних дій за консультацією та допомогою в підготовці пакету документів на отримання компенсації.

І: Артеме, чим ви займалися до повномасштабного вторгнення РФ в Україну?

А: Я керівник комплексної архітектурної майстерні ArcheVista. У мирний час ми займаємося архітектурним проектуванням, інжинірингом та іншими суміжними завданнями.

І: І ось, ви архітектор та керівник власної майстерні. 24 лютого починаються бомбардування та небувалі з Другої світової війни руйнування, практично щодня ми чуємо про жертви серед мирного населення внаслідок «прильотів» по цивільних архітектурних об'єктах.

А: На тлі страшних щоденних новин про загибель людей, руйнація архітектурних об'єктів, звичайно ж, не є першочерговою темою. Головний фокус зараз на тому, що ті, хто вижили, залишаються без даху над головою, і це страшно. Саме допомогою таким людям ми й вирішили зайнятися, хоча розуміємо, що наша ділянка роботи – це зовсім невеликий етап на тому шляху, який їм доведеться пройти, аби отримати допомогу у відновленні зруйнованої власності.

І: Чим саме Vidnovymo.online зможе допомогти?

Фото

А: Наша команда «Архе Віста» складається із сертифікованих спеціалістів, які мають потрібну кваліфікацію, щоб провести обстеження та зафіксувати рівень пошкоджень будівлі. За результатами обстеження допомагаємо у підготовці документів для подання заявки на отримання компенсації. Для людей, які перебувають у стресі, потрібні прості та ясні алгоритми – чим простіше, тим краще. Тому ми зібрали на сайті всю необхідну нормативну базу в одному місці та постійно доповнюємо її актуальною інформацією www.vidnovymo.online. А розроблена зручна форма подання заявки через наш сайт дозволяє її заповнити лише у кілька кліків. Потім наші спеціалісти вже візьмуть на себе технічну частину, проаналізують, погодять зручний час для організації виїзду.

І: Чи багато людей звертаються до вас через створений ресурс?

А: На жаль, кількість людей, які потребують допомоги, постійно зростає, і ми помітили, що не вистачає своїх волонтерських ресурсів відповісти на всі запити. Однак до нас почали приєднуватись інші колеги, і ми навіть змогли дещо розширити нашу географію і тепер допомагаємо не лише на Київщині. В інших областях ми намагаємося поєднувати тих, кому потрібна допомога, з волонтером-фахівцем, який знаходиться до них ближче, ніж ми. Ми раді будь-яким новим «рукам». Тому запрошуємо колег, щоб стати частиною проекту, достатньо заповнити відповідну форму на сайті!

Фото

І: Це дуже важливий проект, і чудово, що він розвивається. Скажіть, а що найскладніше для вас у цій роботі?

А: Буває нелегко переживати те, що ми не так багато можемо зробити для людини. Сім’ї, наприклад, прямо сьогодні ночувати ніде, і навіть з нашою участю їм доведеться подолати багато бюрократичних та інших перешкод. Цей контекст горя і втрат, звичайно, сильно відрізняється від того фону, в якому ми працювали до війни. Замовники, які приходили до нас, щоб втілити свою мрію та люди, які приходять бо втратили свій будинок, – це просто не вимірний контраст.

І: А в чому ви зараз знаходите сили та натхнення продовжувати працювати?

А: Я дивлюся на своїх колег і на людей навколо, які прямо зараз працюють, оберігаючи та відновлюючи життя там, де ворог намагається його зруйнувати, і розумію, що такий народ просто неможливо знищити. Слава Україні і її величному народу!