ЄІБ виділив Україні 1,59 млрд євро на відновлення пошкодженої інфраструктури

ЄІБ

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надає 1,59 млрд євро, підкріплені гарантіями з бюджету ЄС, щоб допомогти Україні відновити пошкоджену інфраструктуру та критично важливі проекти, спрямовані на задоволення нагальних потреб України.

Про це повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, передає СтройОбзор. 

«Другий пакет допомоги від Європейського інвестиційного банку допоможе нам якісно підготуватися до опалювального сезону. Зокрема, кошти підуть на відновлення та модернізації постраждалих внаслідок бойових дій мереж електро, тепло та водопостачання, об’єктів житлово-комунальної інфраструктури», — зазначив він. 

Цей пакет допомоги є частиною заходів солідарності ЄІБ в Україні. Він доповнює €668 мільйонів негайної фінансової підтримки для України, наданої ЄІБ на початку березня 2022 року.

Це допоможе покрити першочергові потреби у короткостроковому фінансуванні, надати підтримку стратегічним державним компаніям, забезпечити терміновий ремонт пошкодженої інфраструктури, відновити надання порушених муніципальних послуг та підтримати невідкладні заходи з енергетики та енергоефективності під час підготовки до холодної пори року.