Експерт: у випадку тривалого блекауту понад 70% всіх відділень комерційних банків зможуть працювати у звичному режимі

Сергій Мамедов

Напередодні осінньо-зимового періоду комерційні банки активізували роботу із забезпечення безперебійної роботи власних відділень на випадок нових пошкоджень енергосистеми України. 

Як повідомив СтройОбзору заступник голови Ради директорів Конфедерації будівельників України, голова правління ГЛОБУС БАНКУ Сергій Мамедов, понад 70% всіх відділень зможуть працювати у звичному режимі в умовах блекауту, тривалістю до 2 тижнів.

Банкір розповів, що станом на кінець січня 2023 року понад 40% відділень приєдналися до спільної мережі Power Banking (за даними НБУ, на початку року мережа об’єднувала 1827 банківських філій в близько 300 населених пунктах з усіх регіонів країни). І протягом вересня-жовтня ця мережа може охопити вже понад ⅔ всіх банківських філій. 

“Ще на початку літа у більшості комерційних банків тривав процес універсалізації персональних банківських застосунків, удосконалення дистанційних каналів продажу “складних” банківських продуктів, таких, як відкриття рахунків, розміщення депозитів, подання заявок на іпотечні кредити за програмою “єОселя”, не кажучи вже про здійснення конвертації валют, певного виду грошових переказів та платежів тощо”, - сказав експерт.

За його словами, об’єктивні обставини війни змусили банківську систему не лише створювати потужну “оборону” від ворога, починаючи від альтернативних джерел живлення, і до посиленого кіберзахисту, а ще й втілювати передові технології, мета яких полягає у максимально швидкому, безпечному наданні необхідних послуг.

"На мій погляд, восени банківська система України буде повністю готовою до можливих нових випробувань”, — наголосив Сергій Мамедов.