На порталі ЄДЕССБ тепер можна переглянути відомості по майновим правам

Реєстр

На порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) стала доступна опція перегляду відомостей по спеціальному майновому праву.

Як повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України, тепер кожен користувач зможе перевірити майбутні обʼєкти нерухомості та дізнатися всю необхідну інформацію про їхнє будівництво, передає СтройОбзор. 

Наприклад, користувачі можуть перевірити, чи має право забудовник на виконання будівельних робіт, а також переглянути проєктну документацію на будівництво, містобудівні умови та обмеження.

Ці дані можна знайти у таких розділах порталу:

  • Договір щодо організації та фінансування будівництва
  • Відомості про визначення гарантійної частки та розподіл прав
  • Заява про реєстрацію майнового права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП)

У ЄДЕССБ вже доступні 11 зареєстрованих заяв від замовників будівництва. При цьому ще на понад 60 об'єктів будівництва користувачі вже почали створювати необхідні для реєстрації спеціального майнового права.

"Спеціальне майнове право – різновид майнового права на об’єкти, які перебувають на етапі будівництва. Віднедавна реєстрація таких прав у Державному реєстрі речових прав (ДРРП) обов’язкова для всіх забудовників", - додали в міністерстві.