Оцінка ЄС: післявоєнна відбудова України затягнетеся на ціле покоління

украина

У ЄС провели початкову оцінку зруйнованої інфраструктури України через російське вторгнення. Так, європейські експерти вважають, що відновлення України буде завданням цілого покоління, передає СтройОбзор із посиланням на Die Welt.

КОНЦЕПЦІЯ ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Так, єврокомісар з економічних питань Паоло Джентілоні запевняє, що це лише приблизні підрахунки, і до точних термінів ще далеко:

«Ми розробили концепцію відновлення України. Ми представимо країнам-учасницям ЄС юридичну конструкцію для реконструкції та зробимо пропозиції щодо того, як мають бути розставлені пріоритети та як має координуватися робота. Відновлення України буде завданням цілого покоління. Разом з урядом у Києві ми зробили початкову оцінку того, наскільки масштабною та дорогою може бути реконструкція. Але ми нікуди не поспішаємо», - сказав він.

При цьому конкретних цифр щодо відновлення України поки що немає:

"Але це важливий сигнал, що ми вже починаємо ці обговорення", - сказав політик.

ВІДНОВЛЕННЯ КРАЇНИ БУДЕ ПАРАЛЕЛЬНИМ ІЗ ВСТУПОМ В ЄС

Також Джентілоні зазначив, що відновлення України має бути добре скоординованим між країнами ЄС.

«Єврокомісія та уряд України мають спільно спрямовувати зусилля країн ЄС. Відновлення України йтиме паралельно зі вступом до ЄС. Координація також потрібна у всьому світі. Ми ще не вирішили, як фінансуватиметься реконструкція. Це може стати темою саміту ЄС наприкінці травня», – додав єврокомісар.