Парламент незабаром голосуватиме закон про пошкоджене житло

Салтовка

Зовсім скоро парламент буде голосувати в другому читанні законопрект №7198 про відшкодування пошкодженого та зруйнованого окупантами житла. До слова, він передбачає компенсацію не лише за житло, що постраждало від безпосередніх злочинів росії (артилерії, ракет ітд). Під держкомпенсації підпадатимутьі  житлові будинки та квартири, пошкоджені або знищені після скасування воєнного стану.
Мова про об’єкти, зруйновані після війни, але внаслідок обставин, пов’язаних із бойовими діями – це, наприклад, замінування або розмінування. В такому разі заява про надання компенсації може подаватися протягом трьох років з дати припинення або скасування воєнного стану.

Що стосується об'єктів, зруйнованих та пошкоджених під час війни – заявки на компенсації можна подавати вже, або протягом року після скасування воєнного стане. Держава виділятиме людям власні або залучені кошти, не чекаючи на репарацій від росії. На сьогодні у фонді, який створили для компенсацій, вже є 13 мільярдів гривень, конфіскованих у російського Свербанку.