Понад 100 ОСББ можуть стати учасниками пільгової програми “Енергодім”

Олена Дмітрієва

Протягом 2024 року кількість ОСББ, що стануть учасниками пільгової програми з енергомодернізації та скористаються кредитуванням, може скласти понад 100 об’єднань співвласників будинків на загальну суму 200 млн грн.

Про це СтройОбзору розповіла перша заступниця голови правління ГЛОБУС БАНКУ Олена Дмітрієва.

Умови кредитування за програмою “Енергодім” передбачають надання беззаставного кредиту на суму до 3 млн грн з нульовим першим внеском терміном до 5 років під 16% річних.

“Кредитні умови для ОСББ досить лояльні, але найголовніше - вони дають змогу взятися до роботи буквально наступного дня після схвалення позики”, - наголосила фахівчиня.

На найближчі 1-2 місяці триватиме робота з налагодження співпраці у питанні компенсації відсотків або частини кредиту для ОСББ з місцевими адміністраціями великих міст та обласних державних адміністрацій.

Олена Дмітрієва вважає, що у 2024 році важливу роль в реалізації державних кредитних програм відіграватимуть органи місцевої влади, які мають змогу компенсувати частину кредитних витрат не лише за програмною “Енергодім”, а також за іншими державними програмами підтримки малого та середнього бізнесу “5-7-9”, “Доступний факторинг”, “Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%” та програмою пільгової іпотеки “єОселя”. 

“Уже є успішні приклади співпраці банків та органів місцевої влади за низкою державних програм, наприклад, “5-7-9” та “єОселя”. Очікуємо, що у 2024 році більшість державних пільгових кредитних програм не лише активно розвиватимуться, а й отримають вагому підтримку місцевих органів влади“, - підсумувала Олена Дмітрієва.